Afrika pazarına Kenya’dan girdi

Nairobi’deki Two Rivers Mall’da 1 buçuk milyon dolarlık yatırımla Kenya’daki ilk mağazasını açan LC Waikiki, yurtdışındaki mağaza sayısını 292’ye yükseltti.

Nairobi’deki Two Rivers Mall’da 1 buçuk milyon dolarlık yatırımla Kenya’daki ilk mağazasını açan LC Waikiki, yurtdışındaki mağaza sayısını 292’ye yükseltti. LC Waikiki, dünya genelinde var olduğu ülke sayısını Kenya’nın başkenti Nairobi’de açtığı mağazayla 35’e çıkardı. Nairobi Büyükelçisi Deniz Eke ve Nairobi yerel yöneticilerinin de katıldığı mağaza açılışıyla ilgili olarak LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük, “Sahra Altı Afrika’daki ilk mağazamızı Kenya’nın başkenti Nairobi’de açtık. Yeni konseptimiz ile Nairobililerin hizmetine sunduğumuz mağazamız 1,5 milyon dolar yatırımla hizmete girdi. Şehrin yeni nesil AVM’si ‘Two Rivers Mall’da yer alan mağazamızın büyüklüğü 2000 metrekare” dedi.

YATIRIMLAR DEVAM EDECEK

İlerleyen dönemlerde Kenya’da en az iki mağaza daha açma planları olduğunun da altını çizen Vahap Küçük sözlerini şöyle sürdürdü; “Kenya’daki mağazamızın yanı sıra ilerleyen dönemde Afrika’nın güneyine de girecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Bölgede tek mağaza ile kalmayacağız, ilk mağazamızın ardından yatırımlarımız yakın coğrafyalardaki diğer ülkelerde de devam edecek.”

PAZARIN LİDERİ KONUMUNDA

Ulaşılabilir modanın adresi LC Waikiki, ‘İyi giyinmek herkesin hakkı’ felsefesiyle her yaştan erkek, kadın ve çocuk için kaliteli giyim ve aksesuarları uygun fiyatla müşterilerine sunuyor. Türkiye’deki yüzde 12’lik payıyla pazarın lideri olan LC Waikiki, aynı zamanda 14 yabancı ülkede de pazarın lideri konumunda. 2023 yılında 1500 mağazaya ulaşarak Avrupa’nın en başarılı 3 moda perakende markasından biri olmayı hedefleyen LC Waikiki, Türkiye ve dünya genelinde yaklaşık 750 mağaza ile hizmet veriyor.

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.