Fazla mesai ücretiyle ilgili karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ndeki kamu görevlileri fazla mesai ücreti alacak.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ndeki kamu görevlileri fazla mesai ücreti alacak. Fazla mesai ücretiyle ilgili karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Yeni kimlik kartları nedeniyle fazla mesai yapan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ndeki kamu görevlilerinin yaşadığı mağduriyeti her platformda vurgulayan Büro Memur-Sen, Maliye Bakanı Naci Ağbal, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Muhterem İnce ve bakanlıkların bürokratlarıyla birçok görüşme yaparak fazla mesai ücretlerinin mutlaka ödenmesi gerektiğinin altını çizdi.

475 TL ÖDENECEK

Büro Memur-Sen’in kamu görevlilerinin alın terinin karşılığı için yaptığı girişimler sonrasında Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü çalışanlarına fazla mesai ücreti ödenmesiyle ilgili karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Karara göre il ve ilçe nüfus müdürlüklerinde çalışan kamu görevlilerine 6 ay boyunca ayda 50 saati geçmemek üzere fazla mesai ücreti ödenecek. Bir ayda yapılabilecek ödeme tutarı 457 lira olacak. Ücretten gelir vergisi kesilmeyecek, sadece damga vergisi kesilecek.

“HAKSIZLIĞIN KARŞISINDAYIZ”

Kararı değerlendiren Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, kamu görevlilerinin emeklerinin karşılığının verileceği için mutlu olduklarını söyledi. Sendika olarak kamu görevlilerinin hakları ve sorunlarının çözüme kavuşturulması için çalıştıklarını vurgulayan Yanbaz, “Kamu görevlilerimizin haklarının en iyi konuma getirilmesi için mücadele ediyoruz. Kimden ve nereden gelirse gelsin haksızlığın karşısındayız.” ifadelerini kullandı.

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.