13.9 C
Istanbul
18 Ekim 2017 Çarşamba

AVM

Alışveriş Merkezleri ile ilgili haberleri bu başlık altında yer veriyorz. Yeni AVM yatırımları, gelişen perakende sektörü ile ilgili haberler. Alışveriş merkezi yapımında tercih edilen lokasyonların seçilme kriterleri, avm'lerin doluluk oranlarıyla ilgili haberler. Toplu taşıma araçlarıyla kolay ulaşılabilen avm'ler. AVM'lerin giriş çıkışlarında tüketici dosyu çözümler. AVM kira bedelleri. Dolar veya Türk lirası üzerinden yapılan kiralamalar AVM yatırımcısı GYO'ların kiralama tercihleri. AVM'lerde açılan mağazaların doğru hedef kitleye yönelik karışımla harmanlanması sonucu başarılı kira getirileri ve AVM yatırımcısı GYO'ların temettü oranları.

Bursa’ya 650 milyon dolarlık Marka!

Sur Yapı’nın Ekart Gayrimenkul ortaklığı ile Bursa Nilüfer’de inşa ettiği Marka AVM, 1 Haziran Perşembe günü kapılarını açmaya hazırlanıyor. 650 milyon dolar yatırım değerine sahip AVM, 75 bin m2 kiralanabilir alanda, ulusal ve uluslararası markalara ev sahipliği yapacak.

Emaar Square Mall’da bahar hazırlığı…

Emaar Square Mall, Hıdırellez Şenlikleri kapsamında Burhan Öcal & Trakya All Stars ile baharı coşkulu bir şekilde karşılayacak.

Emaar Squre Mall’da geri sayım…

Emaar Properties tarafından Çamlıca’da hayata geçirilen Emaar Square Mall, 28 Nisan’da kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Özdilek Holding’den yepyeni bir yatırım

Özdilek Holding, 50 milyon dolarlık bir yatırımla 2017’nin ilk AVM’sini Bursa’da açtı.

Optimum Outlet’e Cam Dostu İşletme ödülü

Optimum Outlet AVM, cam atıklarının çöpe karışmadan geri dönüşmesine duyarlılık göstererek, en çok cam atık toplayan işletmeler arasında ikinciliğe layık görülüp 'Işıklı Cam Dostu...

AVM’lere revir şartı geliyor

Bir yıl önce alışveriş merkezlerine "acil tıbbi müdahale ünitesi" bulundurma şartı getirilmişti. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın yayınladığı yönetmeliğe göre AVM'lerin bu şartı yerine getirmeleri...

ABD’den Ödülle Döndü Almanya’da Şirket Kurdu

Tex İdea ismiyle Almanya'da şirket kuran Özdilek 1.5 milyon euro yatırım yaptı, 80 milyon euro ciro bekliyor. Şirket ABD'de de EMEA bölgesindeki en iyi uluslararası otel ödülünü aldı

Ereğli’ye Yeni Bir AVM

Özdemir Park AVM, 50 milyon liralık yatırımla Ereğli'de açıldı

AVM’de Kira Kavgası Yargı Yolunda

Artan terör olayları ve 15Temmuz darbe girişimi sonrasında sekteye uğrayan günlük yaşam, perakendeye yansıdı. Kurdaki dalgalanma, kira ile ciro oranını bozarken, sıkıntıda olan bazı markalar AVM'lerden kira indirimi istedi. Sonuç alınamayınca mücadele yargıya taşındı.

Temmuz Ayında Cirolar Düşüşte

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği ile Akademetre Research tarafından ortaklaşa oluşturulan AVM Endeksi’nin Temmuz ayı sonuçları açıklandı. Her ay düzenli olarak yayınlanan verilere göre ciro endeksi 2016 Temmuz döneminde 2015 Temmuz ayına göre yüzde 2,6 oranında bir düşüş göstererek 189 puan olarak gerçekleşti.

SON HABERLER

GÜNDEM