ABD’ye 10 bin kiralık konut!

Türkiye’nin kalkınması için uluslararası markalar üretmesi gerektiğine vurgu yapan Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, “Markalar Batı’ya gidip rekabet etmeye çekiniyor.

Türkiye’deki herkesin birbirini yurtdışında iş yapmaya teşvik etmesi lazım. Sadece birbirimize iş yaparak büyüyüp katma değer sağlayamayız” dedi. Gayrimenkulde uluslararası marka bulunmadığını belirten Timur, Amerika’da en büyük geliştiricinin en fazla dört eyalette iş yaptığını, Nef’in 7’nin üzerinde ülkede faaliyet gösterdiğini ifade etti. Timur, ABD’de 5 yıl içinde 10 bin konut yapıp kiralayacaklarını söyledi.

2.2 MİLYAR DOLAR YATIRIM

Dünyada nerede konuta ihtiyaç varsa oraya odakladıklarını belirten Timur, “Birçok ülkede olduğu gibi Amerika’da da konut arzında bir sıkıntı görüyoruz. Enflasyonist dönemlerde dünyada her zaman Gayrimenkul öne çıkıyor. Enflasyondan korunmalı en güvenli YATIRIM aracı gayrimenkul. Miami’de 2 bin 200 konut için 3 arazinin satın alımını tamamladık ve yatırımına başladık. Burada kiralık konut projesi geliştiriyoruz. Bir yılda 6 bin üniteye ulaşma ve 5 yıl içinde ABD’de 10 bin ünite kiralık konut geliştirme hedefimiz var. Toplam yatırım bedeli 2.2 milyar Dolar olacak” dedi.

ÖĞRENCİ YURDU HAMLESİ

İngiltere, Almanya, Kazakistan’da yatırımları olduğunu belirten Timur, şunları söyledi: “Dubai’de üç ayrı lokasyonda yeni projeye başlıyoruz. Amerika’da Teksas, Austin ve Florida’da projelerimiz olacak. Los Angeles’da şehir merkezinde bir proje geliştiriyoruz. Amerika’da ikinci büyük öğrenci kapasitesine sahip üniversitesi Florida’da 54 bin öğrencinin bulunduğu alanda Novu yapıyoruz. Florida International University’nin yanı başında olacak. Yeni nesil öğrenci evleri şeklinde uygulayacağız. Ardından İngiltere, Almanya ve Dubai hayata geçecek.”

 

‘25 MİLYAR LİRALIK VARLIĞA ULAŞTIK’

“Yaklaşık 25 milyar liralık varlığa ve 13 milyar liraya ulaşan öz kaynağa sahibiz” diyen Timur, “Gelirimizin yüzde 70’i yurtdışı çalışmalarımızdan geliyor ama kazandığımızı da buraya yatırmaya devam ediyoruz. Türkiye’de yatırımlarımıza devam edeceğiz. Sapanca’da 130 milyon dolar değerinde villa ve rezidans projesi, Bodrum Gölköy’de 240 milyon Euro değerinde villa projesi, Beykoz’da 280 dönüm alanda Boğaz manzaralı konut projesi, Sütlüce’de 90 milyon dolar değerinde yeni proje, Nakkaştepe 70 milyon dolar değerinde villa ve rezidans projesi, Konya’da 3.6 milyar TL değerinde lüks villa projesi projesi hayata geçireceğiz” ifadelerini kullandı. Konutun yanında markalı arsa projeleri geliştirdiklerini belirten Timur, 2 yılda 3.5 milyon metrekare arsa satışı yaptıklarını kaydetti.

BİLL GATES’E KOMŞU 200 DÖNÜM ARSA ALDI

Kaliforniya Coachella’da 200 dönüm arsa aldıklarını dile getiren Erden Timur, “Bunun bir kısmını arsa olarak satacak, yüzde 60’ında ise villa üreteceğiz. Çok önemli bir lokasyon. Bill Gates, Leonardo di Caprio, Tim Cook’un bu bölgede evleri var” dedi.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıAntalya’da Ruslar, Trabzon’da Araplar kiralık konut fiyatlarını uçurdu
    Sonraki yazıKonut kredisinde gelire göre faiz uygulanacak