Avrupakent GYO’nun halka arz başvurusu onaylandı

Avrupa Konutları markasının yaratıcısı Artaş Holding’in, AVM, rezidans, ticari üniteler, satışa hazır konut projeleri ve devam eden konut projeleri olmak üzere, düzenli kira getirili ve çeşitlendirilmiş bir portföye sahip olan iştiraki Avrupakent GYO halka açılıyor. Halka arz için 13-14-15 Aralık tarihlerinde, Ak Yatırım liderliğinde oluşturulan konsorsiyum tarafından talep toplanacak.

Düzenli kira getirili ve yüzde 99’un üzerinde doluluk oranına sahip portföyü olan AvrupakentGYO’nunhalka arzına ilişkin SPK onaylı izahname ve ekleri ile talep toplama tarihleri içeren tasarruf sahiplerine satış duyurusu Kamuyu Aydınlatma Platformu (www.kap.org.tr) ile AvrupakentGYO’nunwww.avrupakentgyo.comve Konsorsiyum Lideri Ak Yatırım’ınwww.akyatirim.com.tr adresli internet sitelerinde duyuruldu. Ak Yatırım liderliğinde toplam 42 aracı kuruluştan oluşan konsorsiyum aracılığıyla pay başına 55,08 TL sabit fiyatla talep toplama 13 Aralık Çarşamba günü başlayacak olup, 15 Aralık Cuma günü sona erecek.

AvrupakentGYO’nun çıkarılmış sermayesinin 335 milyon TL’den 400 milyon TL’ye çıkarılması nedeniyle ihraç edilecek 65 milyon TL nominal değerli paylar ile ortak satışı yoluyla halka arz edilecek 35 milyon TL nominal değerli paylar olmak üzere, toplamda halka arz edilecek payların nominal değeri 100 milyon TL, halka arz büyüklüğü ise 5,5 milyar TL olacak.

Halka arz edilecek payların %78,5’inin yurt içi bireysel yatırımcılara, %1,5’inin Grup çalışanlarına, %20’sinin yurt içi kurumsal yatırımcılara tahsis edilmesi planlanıyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıKASTEXPO BU HAFTA BAŞLIYOR
    Sonraki yazıRoca Grup, seramik üretiminde bir ilke imza attı