Bambi Yatak kış mevsiminde konforlu bir uykunun püf noktalarını paylaştı

Kış aylarında uyku verimini belirleyen ana kriterler arasında doğru yatak seçimi gelirken geliştirdiği çözümlerle rahat bir uykuyu herkes için erişilebilir kılan Bambi Yatak’ın uzmanları pamuklu yapısıyla terletmeyen, termal yapısıyla sıcak tutan ve vücut ısısını koruyan yatakları öneriyor. Bu kapsamda geliştirilen Türkiye’nin kapok lifinden üretilen ilk yatağı olan KapokNaturel, içerdiği yüzde 80 hava ile dünyanın en hafif doğal lifi unvanına sahip kapok sayesinde uyku anında vücut ısısını korurken ClimaNaturel ise pamuklu yapısıyla uyku esnasında özel termal konfor sağlıyor.

Genel sağlık ve yaşam kalitesi için önemli bir paya sahip uyku kalitesi, özellikle çok sıcak ve soğuk mevsimlerde doğru yatağın seçimi noktasında daha çok önem kazanıyor. İyi bir uyku için yatağın sıcaklık düzenlemesinin mevsimlere uygun olmasının yanı sıra kışın sıcak tutan ve terletmeyen özelliğe sahip olması gerektiğini ı söyleyen Bambi Yatak uzmanları, pamuklu kumaşa sahip yatakların vücut ısısını muhafaza edeceğine dikkat çekiyor. Battaniye ve yorganın kullanımıyla oluşabilecek aşırı terlemeyi önleyen hafif kumaş yapısı ise uyku sırasındaki rahatsızlığı önlüyor. Bambi Yatak’ın kış mevsiminde rahat bir uyku için geliştirdiği KapokNaturel ve ClimaNaturel yataklar da uykunun her halini sanata dönüştürüyor.
Dünyanın en hafif doğal lifi “kapok” ile kışın daha sıcak ve rahat bir uyku deneyimi
Yağmur ormanlarının doğallığını yatak odasına taşıyanKapokNaturel, kaliteli ve sağlıklı uyku ihtiyacını vücut ısısını her mevsim hassasiyetle dengeleyen özel yapısıyla mümkün kılıyor.Yatağın üstün ses yalıtımı ve ultra hafif bir yapıya sahip olması ise en yorucu geçen günün ardından dahi kullanıcısının yeni güne dinlenmiş bir şekilde uyanmasını sağlıyor. Uyku sırasındaki en sık yaşanan problemlerin başında gelen terlemeye çözüm getiren KapokNaturel, organik kapok elyafı sayesinde rahatsızlığı minimum seviyeye indirerek daha iyi bir uyku konforu sağlıyor. Vatka kapok ağacından doğal yollarla elde edilen organik kapok elyafı, iyi bir ısı tutucu olma özelliği taşıyor. Bu sayede kolay ıslanmayan ve nem kovucu yapısı, terlemenin verdiği rahatsızlığı ve yataktaki nemlenmeyi azaltıyor.

Yüzlü yüzeyiyle kış gecelerinin vazgeçilmezi: ClimaNaturel
Çift yönlü kullanım özelliği düşünülerek tasarlanan ClimaNaturel yatak, pamuklu yüzeyiyle yaz gecelerini serin kılarken yünlü yüzeyiyle de kış gecelerini sıcacık geçirmeye yardımcı oluyor. Birbirinden bağımsız torbalar içerisinde pakete yerleştirilen yay sistemi sayesinde ClimaNaturel yataklarda ses yalıtımı sağlandığı için uyku esnasında çiftler birbirinin hareketlerinden daha az etkileniyor. Bunun yanı sıra ClimaNaturel’de bağımsız hareket eden yaylar vücut basıncının yatağa eşit dağıtılmasına yardımcı olurken omurga şeklinin doğru pozisyonda kalması ise konforlu bir uyku sağlıyor. BambiClimaNaturel yataklarda kullanılan HyperSoft sünger, kuş tüyü süngerden daha yumuşak ve yüksek esnekliğe sahip yapısıyla kolayca vücut şeklini alıyor.

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıKorkmaz, İSO İkinci 500 Listesi’nde 23 sıra birden yükseldi
    Sonraki yazıPOLAT’IN İLK MACARİSTAN PROJESİ ŞİMDİ LEED SERTİFİKALI