Beykoz Tokatköy projesinde mahkeme kararını verdi!

Beykoz’un ilk kentsel dönüşüm projesi olan “Tokatköy Kentsel Dönüşüm” projesinin iptali için açılan davaya mahkeme “ret” kararı verdi.

Beykoz’da ilk olacak Tokatköy Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm projesi kapsamında binaların yıkımı yapılarak projeye başlanılmıştı.

Tokatköy Mahallesi 487 ada, 3 parselde başlatılan projede, söz konusu alanın Resmi Gazete’de yayımlanmadan riskli alan ilan edildiği iddiaları ile açılan dava sonuçlandı.

eykoz Belediyesi ve Çevre, Şehircilik ve İlkim Değişikliği Bakanlığı tarafından başlatılan “Tokatköy Kentsel Dönüşüm” projesinin iptali için açılan davaya mahkemeden “Dilekçenin reddine” kararı geldi.

Belediye yetkilileri, iddia edilenin aksine, Tokatköy Mahallesi, 487 Ada, 3 parsel sayılı taşınmazda “Riskli alan ilanı” olmadığını, söz konusu alanın Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından “Rezerv Yapı Alanı” olarak belirlendiğini belirtti.

Mahkeme kararı sonucu, ilçe sakinlerini depreme dayanıklı güvenli konutlarla buluşturacak ve tapularına kavuşturacak proje hız kesmeden sorunsuz bir şekilde devam ediyor.

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıÇanakkale Köprüsü gelecek hafta hizmete açılacak! Boğaz ışıl ışıl…
    Sonraki yazıRusya ve Ukrayna’nın yatırım ve güvenli yaşam için B planı artık Türkiye!