Büyükçekmece’de yeni bir karma proje hayata geçiyor

Büyükçekmece, yeni bir projeyle daha ilgi çekiyor. 2D İstanbul İnşaat'ın butik konseptle geliştirdiği Flowers Park Mimaroba projesi yükselmeye başladı.

Flowers Park

2D İstanbul İnşaat’ın geliştirdiği, satış ve pazarlama süreci Projekspert Gayrimenkul tarafından gerçekleştirilen Flowers Park Projesi 6 katlı 6 blokta toplam 190 konut ve 20 ticari üniteden oluşuyor. Proje, lokasyon olarak Büyükçekmece Mimaroba E5’e 500, Sahile 400 metre mesafede ana caddeye paralel bir konumda yükselirken, TEM otoyoluna ise sadece 10 dakika mesafede yer alıyor. Aynı zamanda pek çok eğitim ve sağlık kuruluşuna da yürüyüş mesafesinde bulunan proje toplam 13,5 dönüm arazi üzerinde geliştirildi.

Flowers Park

Bölgenin en büyük bahçesi

7,5 dönümü peyzaj alanına ayrılmış olan Flowers Park projesi bu yönüyle bölgenin en büyük bahçesi olma özelliğini taşıyor. Rengârenk çiçekler, meyve ağaçları, limon, selviler ve fıstık çamlarla süslü geniş bir bahçede doğanın sunduğu pozitif enerjiyi yaşamın merkezine alan Flowers Park, 5 yıldızlı yaşam konforunu, yorgunluk unutturan ayrıcalıklarıyla birlikte sunuyor. Sosyal donatıları ile de dikkat çeken Flowers Park projesinde, açık-kapalı yüzme havuzları, fitness center, sauna, hamam, SPA, kreş, spor sahaları ve çocuk oyun alanları yer alırken, 7/24 güvenliği, otoparkı ve cadde dükkânları ile aynı zamanda A+ bir site yaşamı vaad ediyor.

Flowers Park

Projenin en önemli özelliklerinden bir tanesi ise ferah yaşam alanları. Her geçen gün küçülen yaşam alanlarının aksine projede en küçük dairenin net kullanım alanı 118 metrekareden başlıyor. Her biri geniş bahçe, teras ya da balkon kullanımına sahip. 2+1, 3+1 ve 4+1 daire tiplerinden oluşan proje yapı kalitesi ile de ön plana çıkıyor. Projede Linea Decor Mutfak, Ankastre Beyaz Eşyalar, Vitra Vitrifiye ve Artema armatürler kullanılıyor.

4.950 TL’den başlayan metrekare fiyatları

Flowers Park vadettiği yaşam kalitesinin dışında fiyat performansı olarak da bölgenin en iyisi olma özelliğini taşıyor. Metrekare birim fiyatları 4.950 TL’den başlarken, ay sonunda tapuların hazır hale geleceği proje, kamu bankalarının sunduğu 0.64 faiz oranı avantajını da sağlıyor. Mart 2021’de teslim edilmesi planlanan Flowers Park projesinde kaba inşaat hemen hemen tamamlanmış durumda.

Flowers Park

Fiyatını son 5 yılda yüzde 180 artırdı

Projenin satış direktörlüğünü yürüten Projekspert Gayrimenkul Kurucusu Emel Akbaş İdikut, bölgenin yatırım değerine de dikkat çekerek, “Özellikle pandemiden sonra sakinliği, az katlı ve modern yapılaşması ile dikkat çeken Mimaroba Bölgesi aynı zamanda 3 tarafı denizle çevrili bir yarım ada. Bir tarafı da E5 ile kesildiği için pek bilinmeyen gizli bir yaşam alanı gibi. Bu yarım ada içerisinde geliştirilecek arazi sayısı kısıtlı olduğu için bölge değerini her geçen gün katlamakta. Fiyatların son 5 yılda %180 arttığı Mimaroba hem yaşam hem yatırım kalitesi anlamında İstanbul’un en hızlı gelişen bölgelerinden biri. Çalışmaları devam eden sahil yolu ve Kıyı İstanbul Marina – Çarşı – Otel projesinin tamamlanması ile bölgenin değerinin çok daha artmasını bekliyoruz” diye konuştu.

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.