Country Tarzını Sevenler Divanev’in Yeni Serisiyle Evinin Havasını Değiştiriyor

 

Country tarz, evlerimizin dekorasyonunda sıcaklığı ve rahatlığı hissettirerek ferah ve kullanışlı mekanlar yaratmayı amaçlar. Ahşap tonların ve açık renklerin harmanlanmasıyla oluşan country dekorasyona ilişkin ipuçları, Divanev ile sizlerle…

Son yıllarda dekorasyonda klasik country tarzına modern bir yorum getiren trendler ön plana çıkıyor. Siz de evinizde sıcak ve samimi bir country atmosferi yaratmak istiyor, ama modern çizgilerden de ödün vermek istemiyorsanız, Yataş Grubu’nun yurt içi ve yurt dışında hızla büyüyen mobilya markası Divanev’in bu tarzdaki mobilya ve dekorasyon önerileri tam size göre!

Modern-Country tarzı, country’nin rahatlığını ve sıcaklığını modern çizgilerle buluşturarak ferah ve kullanışlı mekanlar yaratmayı amaçlıyor. Bu tarzı benimserken, göz yorucu olabilecek yoğun renk ve desenlerden kaçınmak önemli. Bunun yerine, nötr tonları tercih ederek sakin ve huzurlu bir ortam oluşturabilirsiniz. Bej, krem, gri ve beyaz tonlardaki Rio Serisinin estetik ve ferah dokunuşunu evlerinize taşıyabilirsiniz.

Salon ve yemek odalarına ahşabın samimi dokunuşu

Modern-Country ev dekorasyonu, son yıllarda büyük apartmanlarda ve şehir merkezlerindeki evlerde de ilgi görmeye başlayan yeni bir trend olarak karşımıza çıkıyor. Bu tarz, daha ferah, samimi ve rahat bir ortam arayanlar için ideal bir seçimdir.

Modern-Country dekorasyonda her şeyin bir uyum içinde olması önemlidir. Duvarlardan mobilya ve kumaş renklerine, zeminlerden aksesuarlara kadar tüm öğelerin dengeli bir şekilde seçilmesi gerekir. Ahşap, modern-country tarzı dekorasyonda önemli bir rol oynar. Doğadan ilham alan renklerle kombinlenen ahşap mobilyalar, hem rustik hem de modern bir görünüm sunar.

Divanev’in Rio Serisi, modern-country tarz için oldukça uygun ve uyumludur. Serinin içinde yer alan Melvin Koltuk Takımı hem konforu hem de fonksiyonelliği ile oturma alanı için ideal bir seçimdir. Yemek odası ve koltuk takımının uyumu, bu tarz dekorasyonda önemlidir. Divanev’in Rio Yemek Odası, modern ve country tarzın estetik bir yorumudur. Ahşap detaylar ve açık natürel renklerin birleşmesi, meşe desen görünümü yoğun country tarzını yumuşatarak modern bir görünüm katıyor.

Bunların yanı sıra Rio serisinde bulunan 2 farklı boyuttaki konsol alternatifi farklı yaşam alanlarına uyum sağlayabiliyor. Estetik ve fonksiyonelliği bir arada bulunduran Rio Serisi konsol modülünde yer alan cam detayları ile evinize sıcak bir country havası sunuyor. Ayrıca yemek masasının sandalye ve bank alternatifleriyle de farklı dekorasyon seçenekleri yaratmanıza yardımcı oluyor.

Duvar ve zeminlerinizde açık tonlarla huzuru yansıtın!

Modern-country dekorasyonda açık ve doğal tonlar, duvarlar ve zeminler için ideal bir seçimdir. Bu tonlar; mekana sıcaklık, ferahlık ve aydınlık kazandırarak country tarzının samimi atmosferini tamamlar. Beyaz ve krem tonları bu tarzın temelini oluşturur. Açık ve doğal tonları duvarlarda kullanarak hem ferah bir ortam yaratabilir hem de mobilyalarınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Hafif gri ve bej tonları ise mekana nötr bir zemin sağlayarak diğer dekorasyon unsurlarının öne çıkmasına yardımcı olur. Duvar kağıdı veya duvar kaplamaları, dekorasyona değer katmanın ve evinize karakter kazandırmanın harika bir yoludur. Doğal taş veya ahşap görünümlü duvar kaplamaları, jüt ve hasır dokularda aksesuarlar ve halılar Modern-country tarzının rustik ve samimi atmosferini pekiştirir. Zeminler için de ahşap veya doğal taş ideal bir seçimdir. Ahşap zeminler, mekana sıcaklık ve doğal bir görünüm kazandırırken, taş zeminler rustik bir hava katarak kır evi atmosferini yansıtır. Daha yumuşak ve sıcak bir ortam için bej veya hafif gri tonlarda halılar ve orta sehpalar kullanabilirsiniz. Divanev’in modern-country tarzın bir yorumu olarak tasarladığı Rio Serisi içinde bulunan orta sehpa seçenekleriyle country ev atmosferini tamamlayabilir ve evinizin havasını dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Doğadan ilham alan renkleri yatak odalarınıza taşıyın!

Modern-Country tarzı yatak odaları, doğanın huzurunu ve ferahlığını evlerinize taşımanın en güzel yollarından biridir. Bu tarzı benimseyerek yatak odanıza sakin, dinlendirici ve samimi bir atmosfer kazandırabilirsiniz. Modern-country tarzı yatak odalarında doğadan ilham alan renkler ön plandadır. Bej tonları, odaya ferahlık ve huzur katarak stresi azaltmaya yardımcı olur. Beyaz tonları ise aydınlık ve ferah bir ortam yaratarak güne zinde başlamanızı sağlar. Bu iki rengi dengeli bir şekilde kullanarak yatak odanızda ideal bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Doğal ahşap görünümü, modern-country tarzının en önemli öğelerinden biridir. Ahşap mobilyalar, yatak odanıza sıcaklık ve samimiyet katarak doğayla iç içe bir ortam yaratmanıza yardımcı olur. Yumuşak dokulu kumaşlarla tamamlayacağınız ahşap mobilyalar, yatak odanıza şık ve modern bir görünüm de kazandıracaktır. Yatak odasında bir diğer olmazsa olmazların başında da doğru depolama alanı yaratmak geliyor. Rio Serisi’nin kullanım avantajı sağlayan ve eşyalarınız için yer açmanıza olanak tanıyan kapaklı dolapları hem uygun depolama alanı yaratmanıza hem de odanızda yer açarak ferah bir atmosfer oluşturmanıza yardımcı olur.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıBABACAN ARSADAN’A YOĞUN İLGİ
    Sonraki yazıGloria Hotels & Resorts, Turizm Sektöründe Öncü Sürdürülebilirlik Projelerine İmza Atmaya Devam Ediyor!