DHL Global Forwarding 5. Kez Türkiye’nin en iyi işveren markası oldu

DHL Group’un taşımacılık uzmanı koluDHL Global Forwarding, Top Employers Institute tarafından en iyi işveren unvanına layık görüldü.DHL Global Forwarding; çalışanları dinleme, tutarlı hedefler ve değerler, çeşitlilik, eşitlik, kapsayıcılık gibi sunduğu kapsamlı çalışma imkanları sayesinde Türkiye’nin de dahil olduğu 48 ülke organizasyonu ile üst üstebeşinci kez En İyi İşveren Markası seçilmiş oldu.

DHL Group’un taşımacılık uzmanı koluDHL Global Forwarding, beşinci kez Türkiye’nin En İyi İşveren ünvanını kazandı. DHL,çalışanları için kapsayıcı, destekleyici, güvenli ve ilgi çekici bir iş ortamını teşvik etmek için gerçekleştirdiği kapsamlı çalışmaları nedeniyle en iyi işveren sertifikasına layıkgörüldü.Hem Türkiye’de hem de küresel çapta üst üste beşinci kez En İyi İşveren Markası seçilen DHL Global Forwarding, Türkiye’nin de dahil olduğu 48 ülke organizasyonunda Top Employer Global 2024, Top Employer Asia Pacific 2024, Top Employer Africa 2024, Top Employer Europe 2024, Top Employer Middle East 2024 ve Top Employer North America 2024 sertifikalarınıaldı.Sertifikalar dünya genelinde 48 ülke organizasyonunu kapsıyor.
Sertifikalar dünya genelinde 48 ülke organizasyonunu kapsıyorDHL Global Forwarding & Freight son 5 yıldır düzenli olarak kazandığı En İyi İşveren sertifikaları ile yüksek kalite standartlarını ve çalışanlar için mükemmel bir iş yeri olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Kazanılan sertifika üzerine DHL Global Forwarding & Freight İnsan Kaynaklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Harm Otten,”DHL Global Forwarding& Freight’in bir kez daha Küresel En İyi İşveren markası olarak onaylanmasından ve bu prestijli sertifikayı üst üste beşinci kez almamızdan büyük heyecan duyuyorum. Kazandığımız küresel sertifika ile beş bölgesel sertifika dünya genelinde 48 ülke organizasyonumuzu kapsıyor.DHL Global Forwarding&Freight’i Tercih Edilen İşveren olmasında tüm çalışma arkadaşlarımızın katkısı bulunuyor” dedi. Top Employer Institute, kuruluşların işyeri ortamlarını değerlendirmelerine ve sürekli olarak iyileştirmelerine olanak tanıyarak her yıl insan kaynakları uygulamalarında mükemmelliği ödüllendiriyor. Katılımcı şirketler, İnsan Kaynakları En İyi Uygulamaları değerlendirmesinde;“yönlendirmek”, “şekillendirmek”, “ilgi çekmek”, “bağlılık sağlamak”, “geliştirmek” ve “birleştirmek” olmak üzere altı temel kategori üzerinden onaylanıyor. DHL Global Forwarding bu alanlarda dünya çapında çok sayıda İK girişimi uygulayarak yeteneklerin gelişebileceği ve mükemmelliğin yeşerebileceği bir çalışma ortamı sunuyor.
“Kazandığımız ödül kararlılığımızın bir kanıtı”
Üst üste beşinci kez kazanılan ödülün, çalışanlar için uygulanan nitelikli politikalar ile kararlılıklarının kanıtı olduğunun altını çizenDHL Global Forwarding Türkiye CEO’su Berna Yılmaz Ciğeroğlu, alınan sertifika ile ilgili değerlendirmede bulunarak,”Bir kez daha en iyi işveren olarak tanınmaktan büyük onur duyuyoruz. Bu ödül, ekibimizin kapsayıcı, destekleyici, güvenli ve ilgi çekici bir çalışma ortamını teşvik etme konusundaki kararlılığının bir kanıtıdır. İK uygulamalarında en yüksek standartları korumaya kararlıyız ve bu takdir doğru yolda olduğumuzu pekiştiriyor. Organizasyonumuzun her bir üyesiyle özellikle gurur duyuyorum, çünkü bu başarı onların sarsılmaz bağlılığı ve tutkusu olmadan mümkün olamazdı. Bu alanda gelişmeye ve DHL Global Forwarding’i çalışmak için daha da iyi bir yer haline getirmeye devam edeceğiz” dedi.
Yüksek puan ile derecelendirildi
DHL Global Forwarding’in yanı sıra diğer tüm DHL iş birimleri ve DHL Group’un kendisi de küresel, bölgesel veya ülke düzeyinde Top Employer 2024 sertifikasına sahip oldu. DHL Group’un puanları bir önceki yıla kıyasla birçok değerlendirme kriterinde artış kaydetti. Top Employers Institute, DHL Group’u “çalışanları dinleme” konsepti ve çalışan anketlerini etkili bir şekilde kullanması nedeniyle takdir etti. Enstitü ayrıca DHL Global Forwarding’i tüm departmanlarda tutarlı hedefler ve değerler, çeşitlilik, eşitlik, kapsayıcılık ve aidiyet konularına stratejik kurumsal odaklanma ve “işveren markası” için en yüksek puan ile derecelendirdi. Enstitü ayrıca DHL’in güçlü sürdürülebilirlik yol haritasını da takdir ederek bu konuda İK departmanının önemli bir rol oynadığını belirtti.Yaklaşık 600.000 çalışanıyla dünyanın en büyük işverenlerinden biri olan DHL Group, 2025 yılı için tüm çalışanların en az yüzde 90’ının Top Employer (En İyi İşveren) veya Great Place to Work (Çalışmak İçin Harika Yer) olarak tanınan işyerlerinde çalışması gibi iddialı bir hedef belirledi. Şirket bu hedefe ulaşma yolunda ilerliyor.

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıGÜNEYBATI LONDRA’NIN POPÜLER VE VARLIKLI SEMTİNDE YENİ BİR MÜSTAKİL EV SATIN ALMAK İÇİN EŞİNE AZ RASTLANIR BİR FIRSAT
    Sonraki yazıDYO ve AURA İstanbul İş Birliğiyle Düzenlenen “AURA Crea:Küçük Ayasofya ve Çevresi Kentsel Tasarım Atölyesi”nin Kazananları Belli Oldu