DÜNYA BOYACILAR BİRLİĞİ BAŞKANI THOMAS BOWTELL İSTANBUL’A GELİYOR

 

8 Mayıs’ta İstanbul Fuar Merkezi’nde açılacak olan Avrasya’nın önemli boya ve hammaddeleri fuarı “paintistanbul & Turkcoat 2024” önemli bir konuğu ağırlayacak.

 

2019 yılından bu yana Dünya Boyacılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Thomas Bowtell, bu yıl 80 ülkeden 350’den fazla katılımcının ve 10 binden fazla ziyaretçinin buluşacağı “paintistanbul & Turkcoat 2024” fuarının hem açılışında bulunacak hem de dünyada boya sektörü ile ilgili bir konuşma yapacak.

 

Bowtell, Dünya Boyacılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı olmasının yanı sıra 2012 yılından bu yana Britanya Boya Federasyonu’nun İcra Kurulu Başkanı olarak da görev yapmaktadır. Boya ve kaplama endüstrisinde geniş deneyime sahip olan Bowtell; İngiltere, Hollanda, Doğu Avrupa’da Araç Tamir Boyaları ve Dekoratif Kaplamalar Sektörlerinde 19 yıl boyunca AkzoNobel’de çalışmış ve ABD’de üst düzey satış ve pazarlama rolleri var. 2014 yılında Ticaret Birliği Forumu tarafından Yılın Lideri seçilen Britanya Boya Federasyonu, Bowtell’in liderliğinde hem 2017 hem de 2018’de Birleşik Krallık’ta Yılın Ticaret Birliği seçildi.

 

Artkim Fuarcılık tarafından, Boya Sanayicileri Derneği (BOSAD) iş birliği ile düzenlenen fuar, Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği (TKSD), Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) ve Katkı Üreticileri Birliği (KÜB) desteği ile gerçekleşecek.

 

Resmi Havayolu Sponsorluğu’nu Türk Hava Yolları’nın üstlendiği paintistanbul & Turkcoat 2024 Fuarı, ülkemizinboya ve hammaddeleri sektörünü yurtiçi ve yurt dışında tanıtması ve ihracata sağladığı katkılar açısından önemli bir konumda bulunuyor. Sektörün bütün hammadde, makine, ekipman ve üretim teknolojileri firmalarını buluşturan paintistanbul & Turkcoat 2024 Fuarı 10 Mayıs’a kadar açık kalacak.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazı46. Yapı Fuarı –Turkeybuild İstanbul’un İkinci Gününde Yapay Zeka Ön Plana Çıktı!
    Sonraki yazıDalmaçyalı ile Sağlıklı Evler