DÜNYANIN LİDER VE EN İNOVATİF BORU HATTI ÜRETİCİLERİ ARASINDA YER ALAN ERCİYAS ÇELİK BORU, FAALİYET KARINI 3,8, VERGİ ÖNCESİ KARINI 3,5 KATINA ARTIRDI

 

Boru hatları borularının üretiminde EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) bölgesinin liderlerinden olan Erciyas Çelik Boru, 2024 yılı konsolide birinci çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Aynı zamanda, boru hattı boruları üretimi ve ihracatında Türkiye’nin birincisi olan Erciyas Çelik Boru, yılın ilk üç ayında esas faaliyet karını geçen senenin aynı dönemine kıyasla 3,8 katına artırarak yaklaşık 443 milyon TL’ye çıkartmış oldu. Erciyas Çelik Boru’nun ilk çeyrek sonu itibariyle dönem net karı da geçen senenin aynı dönemine kıyasla yüzde 25 oranında arttı.

Türkiye’nin en önemli yatırım gruplarından Erciyas Holding’in iştiraki Erciyas Çelik Boru, 2024 yılının ilk üç aylık dönemine ait finansal sonuçlarını açıkladı. Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirime göre Erciyas Çelik Boru, yılın ilk çeyreğinde 1,7 milyarın üzerinde gerçekleştirdiği satışlarıyla, 442,9 milyon TL esas faaliyet karı elde etmiş ve geçen senenin aynı dönemine kıyasla esas faaliyet karını 3,8 katına artırmayı başardı. Yılın ilk çeyreğinde yaşanan iş yavaşlatma ve grev sürecinin etkisiyle üretim kayıpları yaşamış olmasına rağmen, hasılatı geçen senenin aynı dönemine kıyasla %4 artırdı.

Erciyas Çelik Boru, 2024 yılının ilk çeyreğinde yaşadığı iş yavaşlatma ve grev sürecini sendika ile çözüme kavuşturarak bitirmiştir. Global enerji ve su ihtiyaçlarını karşılayacak projelerin ana hammaddesi olan boruları üreten Erciyas, satışlarının, özellikle yurtdışında takip edilen büyük tutarlı boru hattı projelerinin realize olması durumunda, artarak devam etmesini ve yıl sonunda bir önceki sene sonuna kıyasla artış göstermesini öngörüyor.

Geleceğe yön verecek girişimlere yatırım yapmaya devam ediyorlar

Şubat ayında, Hyperloop konseptinin geliştirilmesi kapsamında katkı sağlayanlara belirli oranlarda teşvikler vermek ve konseptin gelişimini hızlandırmak amacıyla kurulan Hollanda merkezli “Hyperloop Geliştirme Programı Vakfı” (“Stichting Hyperloop Development Program”) ile Erciyas Holding arasında “Programa Giriş ve Katkı Anlaşması” imzalandığı duyuruldu. Bu anlaşma ile Erciyas’ın katkılarıyla geliştirilecek Hyperloop ürünleri ve teknolojileri de bu kapsamda çeşitli teşviklerden faydalanabilecek.

(https://www.hyperloopdevelopmentprogram.com/news-about-the-hdp/erciyas-joins-hdp)

Yine aynı tarihte İstanbul’da icra edilen Fransa merkezli “”Hello Tomorrow Türkiye” – Derin Teknoloji etkinliğinde “Hyperloop” konulu paneli yöneten Emre Erciyas, konukları “Hyperloop Development Program” Direktörü Klaus Rudischhauser ve Hyperloop Hardt Eş-Kurucusu Mars Geuze ile birlikte paneli dinleyen teknoloji meraklılarına Hyperloop alanındaki son gelişmeleri aktardılar.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıCreavit Mimarlarla Ankara’da Buluştu
    Sonraki yazıKonut piyasasında son durum! Uzman isimler açıkladı!