Ege Yapı, Çekmeköy ve Hasköy projelerine bu yıl başlıyor

Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, mevcut projelerinin durumu hakkında bilgi verip, pandemi sonrası sektör hakkındaki öngörülerini paylaştı.

Ege Yapı

Sürdürülebilir projelere imza atan İnanç Kabadayı, pandemi sebebiyle Ege Yapı’nın devam eden faaliyetlerinde yavaşlama olmadığını, 2020 yılı için planladıkları, ruhsat aşamasındaki Çekmeköy ve Hasköy projelerine yılın son çeyreğinde başlayacaklarını açıkladı. Kâğıthane ve Maslak’taki iki projenin teslimlerine yakın zamanda başlayacaklarını dile getiren İnanç Kabadayı sözlerine şöyle devam etti: “Planladığımız yaklaşık 2,5 milyar TL’lik yatırım hamlesi içinde yer alan Kâğıthane’deki Kordon İstanbul, Yedikule’deki Cer İstanbul ve Çekmeköy’deki ÇamlıYaka Konakları’nın inşası ve satışları devam ediyor. 2020 yılının son çeyreğinde ise yine daha önce kamuoyuyla paylaştığımız yatırım zincirinin halkaları Çekmeköy ve Hasköy’de toplam 210 milyon TL değerinde iki yeni projeye başlamayı hedefliyoruz. Çekmeköy’de hayata geçireceğimiz ikinci projemiz yatay mimari konutlardan meydana gelirken, Hasköy’de ise otel, konut ve ticari ünitelerin yer alacağı karma bir projeyi inşa edeceğiz.”

Ege Yapı

Hayallerini Erteleme Türkiye Kampanyası’nda Ege Yapı projeleri

Pandemi sürecinde tüm sektörlerde olduğu üzere gayrimenkul sektöründe de yavaşlama gözlendiğine dikkat çeken İnanç Kabadayı, normalleşme çalışmaları kapsamında açıklanan en düşük oran ve en uzun vadeleri içeren kredi destek paketiyle sektörün ivme kazanacağını söyledi. Ege Yapı olarak Hayallerini Erteleme Türkiye Kampanyası’na dâhil olduklarını vurgulayan İnanç Kabadayı: “Emlak GYO ile ortak olduğumuz Cer İstanbul’da yüzde 5 peşinat, yüzde 10 indirim ve 3’üncü yılda ödeme imkânlarıyla destek veriyoruz. Bunun yanı sıra, kendi geliştirdiğimiz Kordon İstanbul ve Çamlıyaka Konakları projelerinde yeni ve çok cazip bir kampanyaya başlayarak, yüzde 20 indirim ve 2 yıl peşinat ödemesiz olarak ev sahibi olma fırsatı sunuyoruz. Böyle fırsat bir daha gelmez” ifadelerini kullandı.

Ege Yapı
Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı

Türk balkonu geri döndü

Salgınla birlikte, bir dönem çok popüler olan Fransız balkonunun yerine geniş Türk tipi balkonların tercih edildiğine değinen Kabadayı, “Korona öncesi yatay mimari ve bahçeli eve talep başlamıştı, şimdi daha da arttı. Koronavirüs riski sebebiyle getirilen sokağa çıkma kısıtlamaları Türk tipi geniş balkonda zaman geçirme keyfini yeniden gündeme getirdi. İnsanlar yaşadıkları yerde daha çok yeşili görmek istiyor. Bunun yanında sosyal mesafe ve binalara temassız giriş bu süreçte konut projelerinde öne çıkacak” şeklinde konuştu. Bahçeli konutlara oluşan talep sebebiyle de Çekmeköy’de inşa edecekleri yeni projenin başlama tarihini öne çektiklerini ifade etti.

Akıllı şehir uygulamaları ile yeşil binalar yaygınlaşacak

Çevre ve doğanın sürdürülebilirliğinin sağlanması için üst ve altyapıda günün ihtiyaçları kadar geleceğin ihtiyaçlarına yönelik öngörülü çalışmalar da yapılması gerektiğini anımsatan İnanç Kabadayı, gayrimenkul sektöründe PropTech, inşaat sektöründe ConTech olarak isimlendirilen iki farklı teknik konuşulduğunu anlattı. Yakın gelecekte, teknolojinin sunduğu eşsiz kolaylıklar ve avantajlardan yararlanıp fiziksel, sosyal ve dijital planlamanın birlikte ele alınacağına dikkat çeken Kabadayı, akıllı şehir uygulamaları ile yeşil binaların yaygınlaşacağını öngördüklerini dile getirdi. Tasarımcılar ve mimarlar tarafından iyi düşünülmüş yaşam alanlarının projelerde fark oluşturacağını söyleyen Kabadayı, pandemi sonrasında şehirlerdeki en büyük değişimin, bireysel sosyal aktivite alanlarının genişletilmesi olacağını sözlerine ekledi. Ege Yapı olarak uzun yıllardır projelerinde yatırımcılara buçuklu daire sunduklarını belirten Kabadayı, öncesinde hobi odası, çamaşır odası, ardiye olarak kullanılan bu alanların, korona döneminde evden çalışma modelinin yaygınlaşmasıyla ofis olarak kullanılarak ev sahiplerine büyük kolaylık sunduğuna işaret etti.

Ege Yapı

Dijital satış ofisi

İyi bir finansal planlama ve altyapı çalışması yaparak yaşanan krizlerden etkilenmeden başarıyla çıktıklarını belirten Kabadayı, pandemi döneminde en büyük önceliklerin her zaman olduğu gibi çalışanları ve müşterilerinin sağlığı olduğunu yineledi. Ege Yapı’nın iki ay satış ofislerini kapalı tuttuğunu belirten İnanç Kabadayı, bu süreçte tüm sağlık önlemlerini alarak üretime devam ettiklerinin altını çizdi. Mevcut teknolojik altyapılarının uzaktan çalışma sistemine uygun olduğundan, “Dijital Satış Ofisi”ni hemen hizmete aldıklarını, bu sayede satış ve pazarlama faaliyetlerini kesintisiz sürdürerek yurtiçinden ve yurt dışından gelen talepleri yönetebildiklerini belirtti.

 

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.