ENERJİ VERİMLİLİĞİNE EN FAZLA HARCAMA YAPAN İLK 100 SANAYİ VE İHRACATÇI FİRMA

Türkiye sanayicisi ve üretici ihracatçısının enerji verimliliği performansını ilk kez ölçecek olan araştırma, firmaların enerji verimliliğine ne kadar yatırım yaptığını ve gündemlerindeki ihtiyaçlarını belirleyecek

Bu yıl ilk kez yapılacak olan “Enerji Verimliliğine En Fazla Harcama Yapan İlk 100 Sanayi ve İhracatçı Firma” araştırması, Türk sanayisi ve ihracat dünyasının enerji verimliliği performansını belirleyecek. Araştırma, ihracat sıralamasındaki ihracatçı ilk 1000 firmaya ve İstanbul Sanayi Odası İlk 500 firmalarına gönderilen ankete verilen cevaplara göre gerçekleştirilecek.

Araştırma anketinin soruları, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı ile Enerji Verimliliği ve Yönetimi Derneği’nin (EYODER) öneri ve katkılarıyla hazırlandı.

 

Araştırma sonuçları, beş ana performans başlığındaki sorulara firmaların beyan ettikleri verilerden ve bu verilere göre aşağıdaki başarı sıralamaları oluşturularak kamuoyu ile paylaşılacak.

 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ İLK 100 ARAŞTIRMASI DATA TABLOLARI

 

En çok Enerji Verimliliği Harcaması Yapan İlk 100 Firma
Enerji Yönetimine En Fazla Harcama Yapan İlk 100 Firma
Enerji Verimliliği Kapsamında Çalışan Personel Sayısına Göre İlk 50 Firma
Enerji Verimliliği Kapsamında Çalışan Kadın Personel Sayısına Göre İlk 50 Firma
Enerji Verimliliği Kapsamında Eğitime En Fazla Harcama Yapan İlk 20 Firma
Enerji Etütleri İçin En Fazla Harcama Yapan İlk 20 Firma

Türkiye EN-VERİM 100 araştırması, firmalarımızın enerji verimliliği performansını dünyaya da anlatacak etkin bir referans kaynağı olması için Türkçe’nin yanı sıra İngilizce rapor yayını olarak da basılı ve dijital iki ayrı formatta hazırlanarak, dünyanın fikir liderleri ve uluslararası basınla paylaşılacak.

 

Turkishtime, bu araştırmayla, sürdürülebilir bir dünya için “Türkiye’de enerji verimliliği hafızasını yaratma” vizyonunun gerçekleştirilmesine önemli bir katkı sağlarken, firmaların enerji verimliliği çabalarının da takdir edilmesini hedefliyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıSix Senses Hotels Resorts Spas, Six Senses Kaplankaya Genel Müdürlük Görevini Sektörün Duayen İsmi Can Göktaş’a Emanet Etti
    Sonraki yazıKalebodur’la Mimarlar Konuşuyor