FANUC’un sürdürülebilirlik taahhüdü iki ödül birden kazandı

Farklı endüstriler için robotik çözümler dahil fabrika otomasyonu ürünleriüretirken çevreyle uyum içinde çalışmayı da felsefisinin önemli bir parçası olarak gören FANUC’un sürdürülebilirlik taahhüdü iki ödüle birden layık görüldü. Dünyanın önde gelen bilgi hizmeti sağlayıcılarından biri olan Clarivate Plc tarafından “Top 100 Global Innovators 2024” listesine dahil edilipbu listede toplamda beşinci ve üst üste üçüncü kez yer aldı.FANUC, kurumsal şeffaflık ve iklim değişikliği performansındaki liderliği ile kar amacı gütmeyen küresel çevre yardım kuruluşu CDP tarafından ödüllendirilerek 21 bin şirket arasından yalnızca 346’sının dahil edildiği yıllık “A Listesi”nde ilk kez yer aldı.
Dünya piyasalarında nümerik kontrol sistemlerinin önde gelen lideri FANUC, uzun bir geçmişe sahip olan sürdürülebilirlik taahhüdü ile Clarivate Plc tarafından Top 100 Global Innovators 2024 listesine dahil edilirken CDP tarafından da yıllık A Listesi’ne ilk kez alındı. Top 100 Global Innovators listesinde daha önce 2012, 2013, 2022 ve 2023 yıllarında da yer alan FANUC, iklim değişikliğiyle mücadele alanındaki çalışmalarıyla dünyanın en önemli çevre girişimlerinden biri olan Karbon Saydamlık Projesi (Carbon Disclosure Project-CDP) tarafından 21 binden fazla şirketin değerlendirildiği kategoride ise A Listesine dahil edilen 346 şirketten biri oldu.
FANUC’un 2030 mali yılına yönelik hedefleri küresel kurumlarca onaylanmış durumda
Kazanılan ödüllere dair değerlendirmede bulunan FANUC Türkiye Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit, “Uzun bir geçmişe sahip olan ve çevreyle uyum içinde çalışmanın odak noktasını oluşturduğu FANUC sürdürülebilirlik taahhüdünün ödüle layık görülmesi gurur verici. Kurulduğu günden bu yana otomasyon çözümlerini geliştirip müşterilerinin hizmetine sunarken sürdürülebilirliğe ve çevreye özen göstermeye odaklanan FANUC, çevreye saygı konseptini her zaman benimseyerek adım atıyor. Nitekimrekabet avantajını korumak ve sürdürülebilir büyümeyi teşvik etmek için yapılan çalışmaların ödüle layık görülmesi doğru yolda ilerlediğimizin göstergesi olurken bize bu konuda daha büyük sorumluluklar da yüklüyor. Sera gazı emisyonlarını azaltmak için orta ve uzun vadeli hedefler belirleyip bu hedeflere ulaşmak için çok sayıda çabayı teşvik eden bir şirket olarak 2030 mali yılına yönelik hedeflerimiz, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi, Dünya Kaynakları Enstitüsü ve Dünya Doğayı Koruma Vakfı’na dayanan SBT (Bilim Temelli Hedefler) girişimi tarafından da onaylanmış durumda. FANUC olarak yalnızca kendi faaliyetlerimizden değil, aynı zamanda gelişmiş enerji tasarrufu performansına sahip ürünlerimizin geliştirilmesi ve sağlanması yoluyla müşterilerimizin faaliyetlerinden kaynaklanan emisyon azaltımlarını teşvik ederek karbon-nötr bir toplumun gerçekleştirilmesine katkıda bulunuyoruz. Bundan sonra da sürekli değişen küresel iş ortamına uyum sağlayabilecek fikri mülkiyete yatırım yapmaya devam ederkensürdürülebilirlik taahhüdümüz sayesinde çevreyle duyarlı çözümler geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıAkıllı fonksiyonlar ve yüksek hijyen standartları Geberit AquaClean klozetlerde bir araya geliyor
    Sonraki yazıİşte banka banka konut kredisi faizleri!