Forum Bornova, ECE Türkiye ile yeni bir döneme başlıyor

 

Commerz Real, ilk kez uluslararası alışveriş merkezlerinden birinin yönetimini, ECE Marketplaces’ın Türkiye’deki iştiraki ECE Türkiye’ye emanet etti. İki şirket böylece Almanya’da perakende gayrimenkul sektöründe uzun yıllara dayanan iş birliklerini uluslararası alana da taşıyor. ECE Türkiye’nin Commerz Real’in açtığı ihaleyi kazanarak üstlendiği bu görev, İzmir’deki “Forum Bornova” alışveriş merkezinin stratejik bir plan kapsamında geliştirilmesini, kiralamasını ve uzun dönemli yönetimini kapsıyor.

 

ECE Marketplaces CEO’su Joanna Fisher, “Almanya’da uzun süredir iş ortağımız olan Commerz Real’in, uluslararası mülklerinden birinin yönetimini ilk kez ECE’ye emanet ediyor olması hem bizim hem de Türkiye’deki ekibimiz için büyük bir gurur kaynağı. ECE’nin her zamanki kalite, yaratıcılık ve kârlılık standartlarına bağlı kalarak, Forum Bornova alışveriş merkezini birlikte daha ileriye taşımayı ve sürdürülebilir başarısını sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

 

ECE Türkiye Eş Genel Müdürü Semet Yolaç Canlıel, “Detaylı bir ihale süreci sonrasında, Forum Bornova’nın yönetimini devralarak İzmir’de olmaktan, Commerz Real gibi önemli uluslararası bir şirketle iş birliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ege Bölgesi’nin en sevilen alışveriş merkezlerinden olan Forum Bornova’yı daha da geliştirmek için çalışmalarımıza başladık” diye konuştu.

 

Üstü açık AVM konsepti ile 2006 yılında açılan Forum Bornova, 60 bin metrekarenin üzerindeki kiralanabilir alanda faaliyet gösteren, aralarında IKEA, Migros Hipermarket, Inditex Grubu markaları, bir multiplex sinema ve birçok kafe ve restoranın yer aldığı yaklaşık 130 mağazasının yanı sıra, açık alanları ve terasları ile hizmet veriyor. Yılda 10 milyonu aşkın kişi tarafından ziyaret edilen AVM, kuruluşundan bu yana Commerz Real’in gayrimenkul fonu “Hausinvest”in portföyünde yer alıyor.

 

ECE Marketplaces, halihazırda Almanya’da Commerz Real adına Regensburg Arcaden ve Stadtgalerie Schweinfurt alışveriş merkezlerini işletiyor.

 

ECE Türkiye Hakkında

2000 yılında İstanbul’da kurulan ECE Türkiye, yönetmekte olduğu yaklaşık 200 alışveriş merkezi ile AVM yönetimi alanında Avrupa’nın lider hizmet sağlayıcı firmalarından biri olan Alman ECE Marketplaces’e bağlı bir şirkettir. Bir yatırım ve tam kapsamlı hizmet firması olan ECE Türkiye; alışveriş merkezlerinin geliştirilmesi ile ilgili mimari ve konsept planlama, proje yönetimi, kiralama, AVM ve mülk yönetimi, bütçeleme ile finansal ve hukuki hizmetlerin tümünü tek elden sunmaktadır. Firma, bununla birlikte alışveriş merkezlerini bir platform olarak görmekte ve ortak çalışma alanları, sağlık ve kültür merkezleri, yeme-içme ve eğlence alanları veya marka showroom’ları gibi alışveriş harici branş ve fonksiyonları da entegre ederek bu kompleks yapıların çekim gücünü artırmaktadır.

 

Türkiye’nin en prestijli alışveriş merkezlerinden olan İstanbul’daki MIPIM Ödülü sahibi Marmara Park, Aqua Florya, Palladium Ataşehir ve Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi, Eskişehir’deki Espark, Afyonkarahisar’daki Park Afyon, Bursa’daki Sur Yapı Marka ile Antalya’daki TerraCity ve Antalya Migros Alışveriş Merkezi, ECE Türkiye tarafından başarıyla yönetilmektedir. ECE Türkiye’nin konsept planlaması, kiralaması ve açılışları sonrası uzun dönemli yönetiminden sorumlu olduğu İstanbul’daki V Mall İstanbul, V Metroway ve Ağaoğlu ÇekmeköyPark projeleri ise inşaat aşamasındadır.

 

Türkiye’de 25, Avrupa’da 60 yıla yakın tecrübesi ile ECE, projeye özel sunduğu hizmetleri, perakende, perakende dışı, gastronomi ve eğlence konseptlerini barındıran güçlü marka karması, profesyonel yaklaşım ve uzmanlığı, müşteri odaklı stratejisi ve yüksek performans bilinirliği ile perakende sektörünün geleceğine yatırım yapmaktadır.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıGayrimenkulde Sürdürülebilirliğin Değere Katısı “Value for Sustainability” Zirvesi’nde Ele Alındı
    Sonraki yazıAvrupa’nın en iyi cepheleri yarıştı