HT Solar, ‘2 GW’dan Fazlası’ Sloganıyla Türkiye’yi Güneş Enerjisi ile Buluşturuyor

 

Türkiye genelinde 2 GW’lık güneş enerjisi kurulu güç kapasitesine ulaşan HT Solar Enerji, “2 GW’dan Fazlası” sloganıyla düzenlediği gala gecesinde iş ortaklarıyla birlikte başarısını kutladı. Şirketin gelecek hedeflerine ilişkin önemli mesajların paylaşıldığı gecede, Türkiye’de ilk kez seri üretimi yapılacak esnek panelin de lansmanı gerçekleştirildi.

35 milyon doların üzerinde yatırımı, inovatif ve teknolojik ürün gamı, ABD’den Avrupa’ya ve Ortadoğu’ya uzanan ihracat ağı ile sektörün lider firmalarından biri olan HT Solar, Türkiye çapında 2 GW kurulu güç kapasitesine ulaşarak başarılarına bir yenisini daha ekledi. Sekizinci yılında Türkiye’deki toplam güneş enerjisi kurulu gücünün yaklaşık yüzde 15’ini tek başına üstlenen HT Solar, bu başarısını, 26 Nisan’da, İstanbul’da düzenlediği gala gecesi ile iş ortaklarıyla birlikte kutladı.

Bloomberg TIER-1 listesinde yer alan HT-SAAE’nin iştiraki olarak İstanbul Tuzla Serbest Bölgesi’nde 2016 yılında faaliyetlerine başlayan HT Solar’ın “2 GW’dan Fazlası” sloganıyla düzenlediği gecede, güneşten sağlanan yenilenebilir enerjiyi Türkiye’nin dört bir köşesine taşıma mesajı ön plana çıktı. HT Solar’ın Türkiye’de üretmiş olduğu panellerle tamamlanan 2 GW’lık kurulu güç, 600.000 konutun ve yaklaşık 2.5 milyon kişinin elektrik ihtiyacına tekabül ediyor.

Ar-Ge yatırımları ve inovatif ürün geliştirme yaklaşımı ile birçok yeni teknolojiye imza atan HT Solar, gala gecesinde en yeni ürünü olan esnek panelin lansmanını da gerçekleştirdi. Esnek panelin Türkiye’de ilk kez seri üretimini gerçekleştirerek önemli bir başarıya imza atmaya hazırlanan HT Solar, bu ürünü dünyaya ihraç ederek Türkiye’ye sağladığı ekonomik katma değeri artırmayı hedefliyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıYorglass, Türkiye’nin en iyi işverenlerinden biri oldu
    Sonraki yazıTepe Home ile Baharın Renkleri Bahçenizde!