İklimlendirme ve havalandırma sektörünün öncüsü Systemair Türkiye’ye ihracatta başarı ödülü

 

İhracatçı firmaları tek bir çatı altında toplayan İklimlendirme Sanayi İhracatçılar Birliği (İSİB),iklimlendirme sektörünün ihracat liderlerini açıkladı. Systemair Türkiye, kulvarının en prestijli töreni olarak bilinen İSİB İhracat Ödülleri’nde, 2023 yılında “En Çok Klima Santrali, Rooftop, Fancoil ve Paket Tipi Klima İhracatı Yapan İkinci Firma” ödülünü aldı.
Türkiye iklimlendirme ve havalandırma sektöründe öncü çözümler sunan Systemair Türkiye, 2023 yılında gerçekleştirdiği ihracat faaliyetleriyle İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) tarafından İhracatın Liderleri ödül töreninde “En Çok Klima Santrali, Rooftop, Fancoil ve Paket Tipi Klima İhracatı Yapan İkinci Firma” ödülüne layık görüldü.Dilovası’ndaki yeni nesil fabrikasında ürettiği iklimlendirme ürünlerini iç pazarın yanı sıra yurtdışına da odaklanarak 30’dan fazla ülkeye ulaştıran Systemair, ihracattaki başarısını bir kez daha ödülle taçlandırmış oldu.
Ödül töreninde Systemair adına ödülü alan Systemair Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Serkan Gündüz: “Her yılyoğun emeklerimizin karşılığı olarak aldığımız ihracat ödülünütekrar elde etmek bizleri gururlandırırken doğru yolda olduğumuzu bir kez daha gösteriyor. Klima santrali ürün grubunda 15 yıldır pazar lideriyiz ve bu başarıyı ihracata da yansıtıyor olmak bizim için çok kıymetli. Böylece hem sektörümüzün büyümesine hem de ülke ekonomisine cari açığı azaltmak adına katkı sağlıyoruz” dedi.
Hedef, ihracat oranını yüzde 60’a yükseltmek
2023 yılında sektörün en çok ihracat yapan firmalarının başında yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Gündüz, “Bizim için ihracatta başarının anahtarı inovatif değer yaratmaktan geçiyor. Bu sebeple Dilovası’ndaki fabrikamızda konumlanan Ar-Ge merkezimizde geliştirdiğimiz teknolojilerle ihracata odaklanıyor, rekabetin yoğun olarak yaşandığı sektörümüzde katma değeri yüksek stratejik hamleler gerçekleştiriyoruz.Bu hamlelerin sonucunda bir önceki yıla göre ihracat miktarını artırmayı başarıp ihracat tutarımızın toplam satışa olanoranını yüzde 54’e yükselttik.Bu oranı yüzde 60 seviyesine çıkarmayı amaçlıyoruz. Geçen yıl Irak, Portekiz, Kazakistan, Fransa, Cezayir, Azerbaycan, Özbekistan, Fas, Pakistan, Katar gibi 30’dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştirdik. Systemair Grubu içerisinde sadece Türkiye’de üretilen bazı ürün gruplarının da katkısıyla eski ve yeni pazarlara ulaşmayı sürdüreceğiz” diye belirtti.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıMobilya, kağıt ve orman ürünleri sektörü hedeflere odaklandı
    Sonraki yazıProje Gayrimenkul Yatırım Fonları Sektörde Neyi Değiştirir?