İLK EVİM KAMPANYASI ŞARTLARI NELER?

İlk kez ev alacaklara müjdeli haber geldi. 1.20 faiz oranı ile düşük faizli konut kredisi kampanyası son dakika açıklamaları, ilk kez ev alacaklara büyük bir fırsat sunuyor.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Orta Vadeli Program kapsamında ilk konutunu alacak olanlara destek çalışması yapılacağını açıklamıştı. Ev alabilme hayaline kavuşma fırsatı sunulan vatandaşlar ise “İlk kez ev alacaklara 15 yıl vadeli 1.20 düşük faizli konut kredisi başvurusu ne zaman başlayacak ve şartları nelerdir?” sorularının yanıtlarını merak ediyor.

Daha önce hiç evi olmayan vatandaşlara ev sahibi olma fırsatı sunuluyor. Hükümet ev sahibi olmanın hayalini kuran vatandaşlar için harekete geçti. Düşük faizli ve uzun vadeli kredi fırsatı ise yolda. Son olarak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, “Evlilik kredisi tüm Türkiye’de yaygınlaşacak. Hükümetten ilk evini alacaklara kredi desteği verilecek” açıklamalarında bulunarak müjdeyi duyurmuştu. Peki, 1.20 faizli konut kredisi şartları neler? Düşük faizli konut kredisi başvurusu ne zaman başlayacak? İşte, ilk ev alacaklara konut kredisi kampanyası son durum gelişmeleri…

1.20 FAİZLİ KONUT KREDİSİ BAŞVURULARI NE ZAMAN?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulması beklenen 1.20 düşük faizli konut kredisi kampanyası hakkında çalışmaların tamamlanması bekleniyor.

Çalışmaların tamamlanmasının ardından konunun yılsonuna kadar Meclis’te yer alacağı ve TBMM gündemine geleceği tahmin ediliyor.

KONUT KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?
Daha önceki kampanyalarda, taşınmazı alacağı şehirde son 1 yılda konut satmamış olmak, hisseli bir konuta sahip olsa dahi hisse oranının yüzde 50’den fazla olmaması gibi kriterler uygulanabilir. Özellikle ilk kez ev alacaklar için belli bir süredir o şehirde bulunma şartı da aranabilir.

VADE NE KADAR OLACAK?
Daha önceki gerçekleştirilen kampanyalar göz önüne alındığında kredi vadesinin 15 yıl olması bekleniyor. İlk kez ev alacaklar düşük faizli ev kampanyasında 120 ay dışında 15 yıl yani 180 aya kadar bir vade imkanı sunulabilir.

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıElazığ’da 1374 konut ay sonuna kadar tamamlanacak
    Sonraki yazıKasım’da konut sahipliği getiri liderliğini tekrar ele geçirdi