Konutta yeni kampanya: 2 yıl taksit ödemesi yok!

Kamu bankalarının açıkladığı yeni konut kredi destek paketi sonrası özel sektörden de büyük bir hamle geldi. Emlak Konut GYO öncülüğünde, 2 yıl ödemesiz döneme sahip düşük faizli yeni bir kampanya hayata geçiyor.

Emlak Konut GYO öncülüğünde, 2 yıl ödemesiz döneme sahip düşük faizli yeni bir kampanya hayata geçiyor.

Hazine ve Maliye Bakanlığı öncülüğünde, kamu bankaları tarafından normalleşme sürecine geçiş için dört yeni kredi paketi hayata geçirilmişti. Orta gelirliye ev alma fırsatı sunan konut kredi paketinde, sıfır konutlarda kredi faizi 0.64’e, ikinci el konutlarda 0.74’a çekildi. 12 ay ödemesiz 15 yıl vade imkânı sunuldu. Kamu bankalarının sürece yaptığı bu büyük katkıya özel sektör de kayıtsız kalmadı ve yeni bir kampanya ile ekonomiye destek olma kararı aldı. Emlak Konut GYO öncülüğünde hayata geçirilecek olan kampanyada 2 yıla varan ödemesiz dönem dikkat çekiyor.

Hürriyet’ten Gülistan Alagöz’ün açıkladığı kampanya koşullarına göre, markalı  projelerden ev alan vatandaşlar isterlerse 24 ay taksit ödemeyecek ve ödemelerine 3. yılda başlayabilecek. Daha önce eşine rastlanmayan kampanyada, liste fiyatı üzerinden yüzde 10 indirim uygulanması planlandı. Sonraki dönemde vatandaş yüzde 5 peşinat verip, yüzde 15’i de teslimde ödeyebilecek. Ev satın alanlar kalan yüzde 80 için de aylık yüzde 0.70 gibi oranlarla konut kredisi kullanabilecek. Özel sektörün kampanyasında vade seçenekleri 10 ve 15 yıl olarak tüketiciye sunulacak. Kampanyanın ilk etapta, İstanbul, İzmir, Ankara, Gebze, Konya ve Denizli’de yer alan 30 projede uygulanması bekleniyor. Projelerin büyük kısmı teslime hazır ya da teslim zamanı yakın olan projelerden seçildi.

 

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.