Mesa Bodrum Demirbükü’nde yaşam başladı

Bodrum’da çok özel bir sahile sahip Mesa Bodrum Demirbükü projesinin villa etabı bu yaz sahipleri ile buluştu. 

Ulaşılabilir lüksü doğayla buluşturan mimarisiyle gayrimenkul sektörünün en seçkin ve özel projelerinden Mesa Bodrum Demirbükü, bu yaz villa etabının teslimini gerçekleştirdi. Mimari tüm detayların doğayla buluştuğu kusursuz uyuma sahip Mesa Bodrum Demirbükü projesinde villaların tamamına yakınının satışı tamamlandı. Güneş kontrolü, pergolalar ve kırıcılarla sağlandığı için tüm villalar dört mevsim boyunca yeterli düzeyde ışık alıyor. Villalarda ayrıca yerden ısıtma özelliği bulunuyor. 48 adet villanın tümünde, deniz manzarasının tadını sadece ev sahiplerine ait bir havuzda çıkarma ayrıcalığı da sunuluyor. Cam ağırlıklı tasarlanan ön cepheler nefes kesici koyun maviliğini villaların içerisine kadar taşıyor.

Tüm dairelerde deniz manzarası bulunuyor

Tüm dairelerin deniz manzarasına sahip olduğu projede, 200.000 m2’lik arazinin 130.000 m2’si yeşile ayrıldı. Projeye özel geliştirilen yazılım sayesinde arazideki zeytin ve çam ağaçlarının konumu belirlendi, yapılar ağaçların ve bitki örtüsünün konumuna uygun olarak yerleştirildi.  Arazide bulunan zeytin ağaçları inşaat sonunda arazi içindeki konumlarına yeniden yerleştirilmek üzere farklı bir alana taşındı, böylece zarar görmelerinin önüne geçildi. Doğanın içinde ve her detayıyla özenle kurgulanan projenin peyzajı Bodrum’un doğasına, florasına, mikroiklimine, toprak ve su yapısına uygun olması sayesinde suya asgari düzeyde ihtiyaç duyuyor. Her detayda doğaya olan saygısını ortaya koyan Mesa Bodrum Demirbükü’nde, atık suların arıtılması ile elde edilecek su, sulama için kullanılıyor.

Doğa ile bütünleşmiş bir atmosfer

Proje genelinde biri sahil bölgesi diğeri sosyal merkezde olmak üzere iki adet havuz yer alıyor. Özgün tasarım detaylarıyla oluşturulan havuzlar, etrafındaki farklı çam ağacı türleri ile doğa ile bütünleşmiş bir atmosfer sunuyor. 281 m2 olan sahil havuzu denize çok yakın bir mesafede konumlandırılırken havuzun tasarımında hem form hem de malzeme seçiminde doğal ortam özellikleri gözetildi. Mesa Bodrum Demirbükü’nün 19 bin m2’lik iddialı sahil alanı bu yaz itibariyle dışarıdan da misafirlerini ağırlamaya başladı.

Farklı daire seçenekleri yer alıyor

Farklı metrekare seçenekleri olan toplam 196 rezidans; özel girişleri, geniş terasları, estetiği işlevsellikle bütünleştiren iç mimarisi, müstakil villa hissi veren tasarımı ve her birini çevreleyen sonsuz yeşiliyle bambaşka bir hayatın müjdecisi. Torba’ya 3 dakika, Göltürkbükü’ne 8 dakika, Bodrum Merkez’e 10 dakika ve Yalıkavak’a 15 dakika mesafede yer alan Mesa Bodrum Demirbükü, Milas-Bodrum Havaalanına ise sadece 35 dakika uzaklıkta. Mesa Bodrum Demirbükü, Bodrum’un en büyük marinaları olan Yalıkavak Marina’ya 13 deniz mili, D-Marin Turgutreis’e 19 deniz mili, Milta Bodrum Marina’ya ise 30 deniz mili uzaklıkta bulunuyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıYabancıya konut satış geliri artıyor
    Sonraki yazıOfis tercihleri değişiyor
    1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.