Modern soğutma sistemleri için yenilikçi ve güvenilir çözüm: Danfoss ETS Colibri

 

 

Danfoss ETS Colibri elektronik genleşme valfi, yüksek performans ve güvenilirlik sunan tasarımlarıyla klima ve soğutma sistemlerinde optimum verimlilik sağlıyor. Endüstriyel ve ticari soğutma uygulamaları için ideal çözüme sahip ETS Colibri, kullanıcı dostu yapısı, hassas kontrol yetenekleri ve enerji verimliliğiyle dikkat çekiyor.

 

Danfoss ETS Colibri serisi, geleneksel genleşme valflerine kıyasla yüzde 80 daha hafif olup, kurulumu ve bakımı kolaylaştırıyor. Çift metal (bi-metal) tasarımı sayesinde lehimleme işlemi hızlı ve kolay yapılabiliyor. Bu sayede bakır ve gümüş lehimleme imkanı sunuyor. Ürünün uzun ömürlü ve dayanıklı çözüm sunan paslanmaz çelik yapısı, ıslak bez kullanımı gerektirmiyor, bu da kurulum süresini ve maliyetleri düşürüyor. Serinin kompakt yapısı ise soğutma sistemlerinin her yerine sığabilir ve titreşim kaynaklı boru çatlaklarını önlüyor. Entegre adım motoru sayesinde aşırı ısınmayı hassas bir şekilde kontrol eden ETS Colibri, düşük histerezis ve doğrusal karakteristikleri ile 600 adımda konumlandırma yapabiliyor. Bu özellik, hassas sistem kontrolünü beraberinde getiriyor.

 

Pazarda belirgin avantajlarıyla öne çıkıyor

 

Danfoss ETS Colibri serisi, değişen koşullara anında tepki verebiliyor ve 3,75 saniye içinde %100 açılarak veya kapanarak güvenilir bir soğutma ortamı oluşturuyor. Böylece enerji tasarrufu ve sistem verimliliği artıyor.

 

Valfler, akış regülasyonunu hassas bir şekilde kontrol eden güçlü iki kutuplu motorlar kullanıyor. Bu motorlar, valfin açma ve kapama sürelerini minimuma indirerek sistemin hızlı tepki vermesini sağlıyor. Çift yönlü akışa izin veren tasarımı sayesinde ETS Colibri valfleri, sistem tasarımında büyük bir esneklik sunuyor. Bu durum, valfin her iki yönde de sıkı kapanmasını sağlayarak sistemin güvenilirliğini artırıyor.

 

ETS Colibri serisi, 25 kW’dan 635 kW’a kadar değişen kapasitelere sahip modellerle öne çıkıyor. Bu geniş kapasite aralığı, farklı uygulama ihtiyaçlarına uygun esneklik getiriyor ve farklı sistem gereksinimlerine hitap ediyor. Valflerde bulunan entegre gözetleme camı ise işlevselliğin kolayca doğrulanmasını beraberinde getiriyor. Böylece bakım ve izleme süreçleri kolaylaşarak kullanıcıya pratiklik sunuyor.

 

ETS Colibri valfleri, Danfoss ve diğer üreticilerin elektronik kontrol çözümleri ile uyumluluk içinde çalışabiliyor. Bu geniş uyumluluk özelliğiyle kullanıcılar, mevcut sistemlerine kolayca entegre edebiliyor.

 

 

ETS Colibri, geniş kullanım alanlarıyla da dikkat çekiyor:

 

İklimlendirme Sistemleri: Ev ve ticari binaların iklimlendirme sistemlerinde yüksek verimlilik sağlıyor. Örneğin rooftop uygulamaları, Chiller üniteleri.
Isı Pompaları: Hem ısıtma hem de soğutma modlarında hassas kontrol sunuyor. Örneğin ticari ısı pompaları.
Soğutma Sistemleri: Ticari ve endüstriyel soğutma uygulamalarında enerji tasarrufu ve güvenilirlik sağlıyor. Örneğin Chiller üniteleri.
Gıda ve İçecek Endüstrisi: Soğutma zincirinin her aşamasında, ürün kalitesinin korunmasına yardımcı oluyor. Örneğin, soğuk oda uygulamaları.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıYazlık Bölgelerinde Yerleşik Yaşam Trendi Yalıtımın Önemini Artırıyor
    Sonraki yazıKaleseramik’in Ar-Ge merkezi Avrupa Seramik Topluluğu’na (ECerS) katılan ilk ve tek Türk laboratuvarı oldu