Türk Prysmian Kablo,PrysmianGroup’un net sıfır hedefi kapsamında sürdürülebilirlik yolcuğunda emin adımlarla ilerliyor

Türk Prysmian Kablo, gerçekleştirdiğiSürdürülebilirlik Günü etkinliğinde çevresel sorumluluk, sosyal sorumluluk ve inovasyona olan bağlılığını vurgulayarak sürdürülebilir gelecek vizyonunu açıkladı. Sürdürülebilirlik DNA’mızda var diyerek 2019 yılında başladığı sürdürülebilirlik yolculuğu ile Türk Prysmian Kablo,
iklim, inovasyon ve sosyal odak hedeflerinde çok önemli ilerlemeler kaydettiğini belirtti. Enerji verimliliğine yönelik 2020 yılında başlattığı projeler ve yeni devreye alacağı projeleri ile 2023 yılında 1.780 ton karbon emisyon tasarrufu hedeflediğini duyuran Türk Prysmian Kablo, PrysmianGroup’un 2035 yılına kadar kapsam-1 ve
kapsam-2’de,2050 yılında ise kapsam3’te net sıfır hedeflerine katkı sunmak için çalışmalarına etkin bir şekilde devam ediyor.
Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektöründe dünya lideri PrysmianGroup’un Türkiye operasyonuTürk Prysmian Kablo,düzenlediği “Sürdürülebilirlik Günü” etkinliğindesürdürülebilirlik çalışmalarınıtüm paydaşlarına aktardı.Türk Prysmian Kablo, “MEART Bölgesini Sürdürülebilir Bir Geleceğe Bağlamak”vizyonuna uygun olarak hayata geçirdiği çalışmalarının yanı sıra sürdürülebilirlik yolcuğundaki ilerlemelerini ve 2023 yılı için belirlediğihedefleri paylaştı.
Sürdürülebilir kablo alanında sektöre sunduğu yenilikleri ve gelecek vizyonunu paylaşan Türk Prysmian Kablo, sürdürülebilirlik konusunda önemli çalışmalar gerçekleştiren paydaşlarından biri olan Sarkuysan Genel Müdür Yardımcısı Tolga Ediz’in etkinliğe katılımını sağlayarak, sürdürülebilirlik yolculuğunda paydaş katılımına verdiği önemi göstermiş oldu. Sürdürülebilirlik Günü kapsamında Türk PrysmianKablo’nun sürdürülebilirlik elçileri şirketin bu alandaki 3 ana odağı olan “iklim, inovasyon ve sosyal” alandaki faaliyetlerine dair detayları paydaşlarla paylaştı.
İklim odağında özellikle enerji verimliliğine yönelik yapılan çalışmalar ile karbon emisyonundasağlanan tasarruflar paylaşıldı. 2022 yılında mevcut projelere eklenen yeni projeler ile yıllık 215 ton ekstra karbon emisyonu tasarrufu sağlamayı başaran Türk Prysmian Kablo, 2023 yılında da enerji verimliliğine yönelik planladığı yeni projeleri ilebu rakamı 547 ton daha arttırarak;1.780 ton karbon emisyon tasarrufu sağlamayı hedeflediğini açıkladı.
İnovasyon odağında;sektördekiinovasyon çözümleriile fark yaratan Türk PrysmianKablo, etkinlikte sürdürülebilir ürünlere ulaşmak için üretim aşamasında uyguladığı metotlara, malzeme seçimine ve geri dönüşümün sürdürülebilirlik açısından önemine değindi.Sosyal odak alanında ise; toplumsal cinsiyet eşitliğe yönelik şirketin kadın çalışan sayısı hedeflerini ve bu oranı artırmak adına grup kapsamında öne çıkan programlarını paylaştı.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıMedicana Ataköy Hastanesi Açıldı
    Sonraki yazıTATİL DÖNÜŞÜ EVLER LEGRAND RAVENTI & RAVENTI SELECTION İLE YENİLENİYOR