12 ay ödemesiz, 15 yıl vadeli ve aylık %0,64 faiz oranlı konut kredisi

Koronavirüs sürecinden sonra kamu bankalarımız, normalleşme sürecine geçiş ve sosyal hayatın canlanması için vatandaşlarımızın finansman ihtiyaçlarını uygun şartlarda sağlayabilmesi amacıyla dört yeni kredi paketi hayata geçiriliyor.

Konut, taşıt, sosyal hayatı destek ve tatil destek kredileri. 4 kredi paketinin ortak özelliği uzun vadeli ve düşük faizli ve kolay erişilebilir olması.

Emlak Rotası takipçilerini ilgilendiren yani bi paketlerde en dikkat çekici olanı Konut Kredilerine birlikte göz atalım.

*************

3 kamu bankası Vakıfbank Halkbank ve Ziraat Bankası yaptığı ortak açıklamada Konut Kredisini imkanlarını şöyle toparlayabiliriz.

Birinci el/sıfır veya ikinci el konut alımlarında düşük faiz oranı ve 12 aya kadar ödemesiz dönemi olan ve 15 yıla varan vade ile satın almayı düşündüğünüz konut için devletimiz finansman imkanı sunuyor. 

Geniş kesimlerin istifade edebilmesi için müşteri başına verilebilecek kredi miktarı sınırlandırılmış. 

Üç büyük ilimizde (İstanbul, Ankara ve İzmir)  krediye alınacak olacak konutlar için 750 bin TL, 

Diğer şehirlerimiz için ise en fazla 500 bin TL’ye kadar kredi kullanabilmek mümkün. 

Kredi kullanabilmeniz için minimum %10’dan peşinatınızın olması gerekiyor.

Bu kapsamda birinci el yani sıfır konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli bu dönemi siz de seçebilirsiniz. Mesela ilk 1 yıl geri ödeme yapmadan, 15 yıla kadar vadelendirebileceğiniz ve aylık %0,64 faiz oranı ile konut kredisi kullanmak mümkün.

İkinci el konutlar için ise yine 12 ay ödemesiz dönemli, en fazla 15 yıl vadeli ve aylık %0,74 faiz oranı ile konut kredisi kullanmak mümkün.

Konut Kredisi başvuruları yarın yani 2 Haziran 2020’den itibaren Vakıfbank Halkbank ve Ziraat Bankası şubelerinden yapılabilecek.

Konut sektörünü yakından ilgilendiren bu tarihi adımın alım satımlarda ciddi bir hareket yaratacağını düşünüyorum.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.