12. İstanbul Mobilya Fuarı 12 Ocak’ta kapılarını açıyor

Türkiye'nin en büyük, dünyanın en önemli üçüncü mobilya fuarı olan İSMOB, 12 – 17 Ocak tarihleri arasında TÜYAP’ta 12’nci kez kapılarını açacak.

Çırağan Sarayı’nda basın mensuplarıyla ile bir araya gelen, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal, MOSDER Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Doğan ve TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı İlhan Ersözlü, fuar öncesi hazırlıklarını, fuardan beklentilerini ve İSMOB’un ekonomiye katkılarını anlattı.

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal, Türkiye mobilya sektörüne yeni bir soluk getireceklerini belirtirken “Türk mobilya sektörünün en büyük meslek kuruluşu MOSDER ile Türk fuarcılık sektörünün en büyük şirketi güçlerini birleştirdi. Amacımız Türk mobilya sektörünü bölgesel güç haline getirmek, sektörü hak ettiği yere oturtmak. İSMOB ile sektöre yeni bir soluk, yeni bir sayfa açıp bu zamana kadarki en iyi fuarı yapmak istiyoruz.” Fuarın pazarlama stratejileri hakkında bilgi veren TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş Genel Müdür Yardımcısı İlhan Ersözlü de şu şekilde konuştu: “1 yıldır dünyanın her yanında fuarımızın pazarlamasını yapıyoruz. Çin'den İtalya'ya, Dubai'den Almanya ve Moskova'ya kadar bu zamana kadar yapılmış fuarlarda yer aldık. Yurt dışı ziyaretçi organizasyonunda çalıştık. Dünyadan en büyük mobilya zincirlerini, alım yapan mağaza gruplarını davet ettik. Yurt dışı ziyaretçi oranını artırarak fuarda 14 salonu doldururken mobilya ihracatına da doping etkisi yapmak niyetindeyiz. Fuarda bu yıl bir başka yeniliğimiz de; 'İSMOB Store’. Katılımcılara küçük objelerin sunulduğu, yabancıların ülkelerine götürebilecekleri hediyelerin satışa sunulacağı bir alan oluşturduk.” diye konuştu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın