130 metreden Başkent manzarası…

Konya Yolu’nda hayata geçen Yıldırım Kule projesinin detaylarını anlatan Yıldırım Grup İcra Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım “Yıldırım Kule’yi hayata geçirirken kendi iş yeri ihtiyaçlarımızdan yola çıktık. Farklıysan ancak fark edilirsin” diye konuştu.

Ankara Konya Yolu’nda hayata geçen Yıldırım Kule modern mimarisi ile de dikkat çekiyor. Projede, havalandırmadan güvenliğe, otopark sayısından konumu ve kat yüksekliğine kadar çok detaylı bir biçimde her ayrıntının detaylandırıldığını söyleyen Yıldırım “Maliyetten hiç bir şekilde kaçmadan deprem yönetmeliğinin çok daha üstünde ekstra kuvvetli bir üretim gerçekleştirdik. Bunun üzerine kurguladığımız her şeyde, örneğin, elektrik, mekanik, tesisat alt yapısını önceden programlayıp, projelendirdik ve son olarak projeleri örtüştürdük” dedi.

130 metre yükseklik

Toplamda 46 bin metrekare inşaat alanının 21 bin metrekaresinin ticari kullanım olarak tasarlandığına vurgu yapan Yıldırım, “Yıldırım Kule 130 metre yüksekliğinde ve tabi ki rüzgârdan ve dış sesten çok fazla etkilenebilecek bir konumda. Bu sebepten dolayı yalıtıma çok önem verdik. Dış cephenin yalıtımını üç farklı aşama ile gerçekleştirdik. Yalıtımda şehrin içinde olup aynı zamanda sessizlik ve huzuru temel aldık.

Yalıtımın yanı sıra kullanmış olduğumuz üçüncü nesil camlar ile kalitenin ve şehrin merkezinde gürültüden uzak yaşamın kapılarını aralamış olduk. Yıldırım Kule’de yeni nesil camlarla ısı ve ses yalıtımını dengeledik. Kullandığımız cam; ışığı ve ısıyı yalıtarak içeri alıyor. Bu sayede ısıtma-soğutma tasarrufunu üst seviyede yaşıyoruz” diye konuştu.

Farklı metrekare seçenekleri ve ofis- cadde mağaza konseptini bir arada sunduklarının da vurgusunu yapan Yıldırım, “Yangın merdivenleri de dâhil olmak üzere binanın her yerine mimari anlamda da standartların üzerinde özen gösterdik. Asansör trafiğini de yönetmeliğin üstünde projelendirdik. 3m/sn. asansör hızıyla zamandan tasarruf sağlayarak, yüksek derecede verimlilik planladık. Katlarda genel asansör dışında bulundurmuş olduğumuz servis asansörü ile beklemede geçirilecek olan zaman diliminin azaltılmasını hedefledik” ifadelerini kullandı.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.