5. Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi için geri sayım

İnşaat sektörünün önde gelen temsilcileri ile ‘kentsel dönüşüm’ konulu kongre, 5 ayrı oturumla gerçekleştirilecek.

22 Şubat 2018 Perşembe günü Swiss Otel’de düzenlenecek olan kongrede kentsel dönüşüm konusu 5 ayrı oturumla gerçekleşecek. Kongre kapsamında bu yıl ilk kez ‘Kentsel Dönüşüm Ödülleri’ verilecek.

Gayrimenkul sektörü kongrede

Beşincisi gerçekleşecek olan ulusal her yönüyle kentsel dönüşüm kongresinde Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve Toki Başkanı Mehmet Ergun Turan başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından belediye başkanları ve gayrimenkul sektörünün önde gelen temsilcilerinin kongre de olması bekleniyor.

5 farklı oturum

‘Kentsel Strateji Doğrultusunda Akıllı Şehirler ve Binalar’ temasıyla gerçekleştirilecek olan kongrede, sektörel STK’lar açısından kentsel dönüşümün geleceği, kentsel stratejinin ve entegrasyonun kentsel dönüşüm süreci için önemi, kentsel dönüşümün gayrimenkul sektörü açısından geleceği, kentsel dönüşüm sürecinin bileşenleri, kentsel dönüşümün sosyal ve çevresel sürdürülebilirlik boyutu gibi konular beş farklı oturumda işlenecek.

İlk kez kentsel dönüşüm ödülü

Kongreyi düzenleyen Management Plus Genel Müdürü Haldun Ersen, kentsel dönüşüm ve kongre ilgili olarak: “2012 yılından 2017 yılının sonuna kadar toplam riskli binaların yüzde 9’unun dönüştürüldüğünü ancak özellikle riskli alan dönüşümlerinin az olduğu belirterek, ülkemizde kentsel dönüşüm sürecinin gelecek 20 yıl içerisinde insani ve ekonomik gelişiminin en önemli ekonomik ve kalkınma lokomotifi olacağı bir gerçektir. Buradan yola çıkarak düzenlemeye başladığımız ve ülkemizde kentsel dönüşüm alanındaki önemli etkinliklerden biri olan ‘5. Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresinde’ bu yıl kentsel stratejiye dayalı akıllı şehirleri ve binaları ele alacağız. Yine bu yıl ilk kez düzenlenecek olan kentsel dönüşüm ödül töreninde belediyeleri ve gayrimenkul geliştirici inşaat firmalarını 6 dalda teşvik amaçlı ödüllendireceğiz” şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın