Ağaoğlu kentsel dönüşüme giriyor!

agaoglu_cadde_gayrimenkul_kentsel_donusum_ayten_alpar_detay

Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoglu bir dönem birlikte olduğu, çocuğu Mert’in annesi Ayten Alpar’la kentsel dönüşüm projeleri yapacak. İkili proje için ortak şirket de kurdu: Ağaoğlu Cadde İnşaat…

Sermayesi 500 bin TL

Milliyet gazetesinden Songül Hatısaru’nun yazısına göre şirket öncelikle Bağdat Caddesi olmak üzere lüks lokasyonlarda kentsel dönüşüm projeleri geliştirecek. 500 bin TL ile kurulan şirkette Ali Ağaoğlu’nun yüzde 60, Ayten Alpar’ın yüzde 30, Alpar’ın kendisi gibi uzun yıllar inşaat işinde çalışan arkadaşı Yeşim Şenay’ın ise yüzde 10 hissesi var. Ali Ağaoğlu yüzde 60 hissesine karşın yönetim kurulu başkanlığını, “Sektörde büyük deneyimi var, 15 yıl boyunca satış ve pazarlamamızın koordinatörüydü, projeyi o geliştirdi” dediği Ayten Alpar’a bırakmış.

Lüks lokasyon, limitsiz bütçe!

Ali Ağaoğlu Cadde İnşaat, başta Bağdat Caddesi olmak üzere, Ulus ve Etiler gibi İstanbul’un lüks caddelerinde kentsel dönüşüm yapacak. Ağaoğlu Cadde İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Ayten Alpar, “Lüks lokasyonların dışındaki projelere bakmayacağız” diyor. Kentsel dönüşüm projeleri için belirli bir bütçe ayırmadıklarını, önlerine çıkan her fırsatı değerlendireceklerini şu sözlerle anlatıyor: “Kârlı gördüğümüz her projeye gireceğiz. Ucu açık, limitsiz bir bütçeyle yola çıktık.”

Kadın kadına anlaşma

Caddebostan ve Feneryolu’nda şu ana kadar 4 bina için anlaşma yaptıkları bilgisini veren Alpar bilgileri şöyle paylaşıyor: “Zor bir iş, müzakere süreci özellikle. İstanbul çok değerli bir şehir, ev sahiplerinin beklentileri de eklenince rakamlar havada uçuşuyor. İki kadın müteahhit olmanın avantajını yaşamaya başladık. Kentsel dönüşüm projelerinde çok fazla kadınla görüşüyoruz. Evlerine gidiyoruz, oturuyoruz, anlaşmamız daha kolay oluyor. Müzakereler daha rahat geçiyor.” Şu anda Etiler, Ulus ve Bağdat Caddesi ile ilgilendiklerini söyleyen Alpar, konuşmasını şu sözlerle sürdürüyor: “Biz iki kadın olarak zevk alacağımız, işin ticareti kadar estetiğini de yaşayabileceğimiz, keyifli mimariyle uğraşabileceğimiz projelere sıcak bakıyoruz. Yaptığımız işler lükste standardı belirlesin istiyoruz. Bağdat Caddesi’ndeki evlerin çoğunda deniz manzarası var. Cadde, öyle bir yer ki sakinleri neredeyse o bölgenin dışına çıkmak istemiyor. Uzun süre Los Angeles’ta (LA) yaşadım. LA’den daha yüksek standartlara sahip bir yer Bağdat Caddesi. Los Angeles’ta bulamayacağınız plajları, kafeleri, restoranları var. Çocuklarla ilgili bisiklet parkurları, spor kulüpleri, yelken kulüpleri. Hayatla ilgili çok fazla ünite var. Bölgede 26 bina ile görüşmelerimiz sürüyor.” Ataşehir’e 300 milyon dolarlık yatırım Dün şirket merkezine yaptığım ziyarette Ali Ağaoğlu’nun, Ataşehir’de yapmayı planladığı eğlence kompleksi projesine, ofis binası eklediğini öğrendim. Ağaoğlu’nun, “300 milyon dolarlık çok farklı bir projeye dönüştü” dediği kompleksin farklılığı ise cadde şeklinde tasarlanmış olması. Ayten Alpar’ın kiralama ve işletmesini yapacağı meydan 30 bin metrekare üzerine oturan, üç katı da açık, içinde arabaların rahatlıkla gezebileceği şekilde tasarlanmış. Alpar, global markalar yanı sıra Türkiye’nin her yerinden kendini kanıtlamış, isim yapmış yöresel markalara, lezzetlere kapılarının açık olduğunu söylüyor. Bu amaçla birçok ile seyahatler yapmış, incelediği bölgelerden birisi de Karaköy… Meydanda tekstil ürünlerinin olmayacağının altını çizen Alpar, “Zaman zaman Avrupa ülkelerinde özellikle noel zamanlarında görülen pazarlardan kuracağız. Tekstil ürünleri, takılar bu konsept içinde olabilir. Organik pazarı olacak tabii en önemlisi.” Projede yer alan ofis binası ise 40 bin metrekare alan üzerine kurulacak.” Performans merkezi de yer alacak Anadolu yakasında yeme içme ve eğlence açısından çok büyük ihtiyaç bulunduğunu söyleyen Alpar, “Dünyadan ve Türkiye’den çok butik gurme restoranlar olacak. Bir tiyatro salonu yapacağız. Bir performans merkezi koymayı düşünüyoruz. Yaptığımız cadde, şovların da olacağı, sabah 06.00’da açılıp gece 02.00’da kapanacak, 24 saat yaşayan bir merkez olacak” diyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıİşte emlak fiyatlarının en çok arttığı ülkeler!
  Sonraki yazıİşte gayrimenkul sektöründeki akademik eğitimler!
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın