Akiş ve Saf GYO birleşiyor

Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (Akiş GYO), şirketin stratejik planları ve gayrimenkul sektöründeki hedefleri doğrultusunda, SAF Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (SAF GYO) ile birleşme görüşmelerine başladığını Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) açıkladı.

Akiş GYO Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Gökşin Durusoy, konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Akiş GYO ile SAF GYO’nun birleşmesi için görüşmelere başladık. Bu işlemin tamamlanmasıyla hedeflerimiz arasında yer alan “sürdürülebilir büyüme” doğrultusunda önemli bir adım atacağız. Bu kararla birlikte gireceğimiz yeni dönemde, istikrarlı büyümemizi yenilikçi projelerle devam ettirerek gayrimenkul sektörüne öncülük etme vizyonumuzu sürdüreceğiz” dedi.

Akiş GYO, gayrimenkul sektöründeki rolünü güçlendirecek bu adım ile Akbatı AVYM ve cadde mağazacılığı gibi projelerine ek olarak, SAF Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın bünyesinde bulunan Akasya Alışveriş Merkezi’nin de portföyüne katılmasıyla birlikte önemli bir kira gelirine ulaşacak ve bu konuda Türkiye’nin en büyük GYO’larından birisi konumuna gelecek.

Akiş GYO’nun stratejik büyüme planları kapsamında yaptığı bu yatırımla ilgili detaylı bilgiye Akiş GYO kurumsal internet sitesi (www.akisgyo.com) ve Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) (www.kap.gov.tr) üzerinden ulaşabilirsiniz.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.