Akra Hotels 3 yıl üst üste “Türkiye’nin En İyi İşvereni™” unvanına layık görüldü!

 

 

Turizm sektöründe 50 yılı aşan köklü bir geçmişe sahip olan Akra Hotels, işyeri kültüründe küresel otorite olan Great Place to Work® Turkey tarafından hazırlanan Türkiye’nin En İyi İşverenleri™ listesinde bu yıl üçüncü kez yer alma başarısını elde etti. Akra Hotels böylece çalışan deneyimine dayalı harika bir işyeri kültürü yarattığını bir kez daha göstermiş oldu.

Kurum kültürü ve çalışan deneyimi konusunda küresel çapta otorite olarak kabul edilen Great Place To Work®’ün gerçekleştirdiği analizler ile her yıl açıklanan ve çalışan deneyimi konusunda fark yaratan şirketlerden oluşan Türkiye’nin En İyi İşverenleri™ 2024 listesi açıklandı.

 

Araştırmaya dahil olan şirketler arasında Akra Hotels ilk adım olarak Great Place To Work® Global standartlarını karşılayarak Great Place To Work® Sertifikasını almaya hak kazandı. Bir sonraki aşamada Great Place To Work® tarafından açıklanan Türkiye’nin En İyi İşverenleri™ 2024 listesinde Akra Hotels, Best Large 1000+ çalışan sayısı kategorisinde listeye dahil olarak Türkiye’nin En İyi İşvereni™ unvanı aldı.

 

BHM Otelcilik bünyesinde yer alan Akra Hotels 2022 ve 2023 yılında Harika Bir İş yeri Sertifikası ile birlikte, Türkiye’nin En İyi İşvereni™ listesinde, Best Workplaces For Women™ listesinde, Europe’s Best Work Places™ listesinde ve Innovation by All™ listesinde yer alma başarılarını da elde etmişti.

 

25 Nisan Perşembe akşamı İstanbul’da The Grand Tarabya’da gerçekleştirilen törende takdim edilen ödül için BHM Grup İnsan Kıymetleri Direktörü İbrahim Hakan Yılmaz, yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Akra Hotels, kurumsal gelişim yolculuğumuzun her adımında çalışanlarımızın özverisi ve takım ruhuyla şekillenmektedir. Her bir çalışanımızı, misafirlerimize sunduğumuz kaliteli hizmetin ve yüksek memnuniyetin temel taşı olarak görüyoruz. Akra Hotels olarak, çalışanlarımıza değer verdiğimizi hissettirmek ve onların memnuniyetini sağlamak temel önceliklerimiz arasındadır. İnsan odaklı yaklaşımımızla, her çalışanımızı değerli bir yetenek olarak kabul eder ve onların hem bireysel hem de profesyonel gelişimlerine yatırım yaparız. Gelişim için tasarladığımız programlarla, çalışanlarımızın geleceğin liderleri olarak yetişmelerini sağlıyoruz. Takım çalışması, etkin iletişim ve sürekli öğrenme kültürü ile iş yerimizde sürdürülebilir başarıları desteklemeye devam ediyoruz. Yerel değerlerimizden ilham alarak yenilikçi ve saygın bir şirketler grubu olarak konumumuzu güçlendiriyoruz. Adil, güvenilir ve duyarlı çalışma ortamımız, çalışanlarımızın sektöre olan bağlılığı ve kurum kültürümüze olan inancı sayesinde mümkün olmaktadır. Biz Akra Hotels olarak, çalışanlarımızın potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için onları desteklemeye, yanlarında olmaya ve başarılarımızı birlikte kutlamaya devam edeceğiz”.

 

Great Place To Work® tarafından Global standartlarda gerçekleştirilen araştırma, Trust Index™ adı verilen anonim anket uygulaması, Akra Hotels çalışanlarının deneyimleri hakkında geri bildirimlerinin toplanması ve Great Place To Work® For All metodolojisine dayanan Güven, Etkin Liderlik, Değerler, Çalışan Potansiyelinin Yükseltilmesi ve Innovasyon alanlarında şirket uygulamalarının değerlendirilmesini kapsıyor.

 

Great Place To Work® Sertifikasyonu ve Türkiye’nin En İyi İşvereni™ unvanı, işe alımda yeni yetenekler için cazibe alanı oluşturmasının yanı sıra, Akra Hotels’in konaklama sektöründe nitelikli iş gücünü arttırmak ve bu alanda çalışan insanların yaşam kalitesini yükseltmek için yaptığı yatırımların sektöre iyi bir örnek olma çabasının güçlü bir göstergesidir.

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıDemirDöküm’ün Taahhütçü Yetkili Satıcı Buluşması İstanbul’da Gerçekleştirildi
    Sonraki yazıCentury 21 Trio Gayrimenkul İle İstanbul’dan Bodrum’a Eşsiz Bir Yolculuk Başladı