Alaçatı’da arsa fiyatları ikiye katlandı

Sabah gazetesinin haberine göre, Veryeriler İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Alpan Veryeri,  ev ve arsa fiyatlarının 10 yılda çok ciddi arttığını söyledi.

Veryeri, "Eski taş evler 2003'te 20 bin dolar iken bugün taş ev fiyatları 450 bin ila 2 milyon dolar arasında değişiyor  Aynı yıl 10 bin dolar olan arsalar ise bu yıl 500 bin dolar. Evlerin kullanım alanları arsanın imarına göre bodrum katla birlikte 100 metrekareden başlayarak 750 metrekareye kadar çıkabiliyor" dedi. 

'Acun Ilıcalı'ya Ev Yaptık'

Alaçatı'da yazlık sayısının bölgesel olarak farklılık gösterdiğini belirterek, "Alaçatı köy merkezinde 2 bin ev var. Bunların içindeki 400 taş evi biz yaptık. Son aylarda Alaçatı'dan ev sahibi yaptığımız kişiler arasında Acun Ilıcalı, Ergin Ataman ve Şansal Büyüka bulunuyor. Müşteri profilimiz yüzde 90 oranda İstanbul'dan, yüzde 3 oranda yabancılardan oluşuyor" diye konuştu.

Veryeriller İnşaat'ın Ayasaranda mevkisinde hayata geçirdiği 8 dubleks villa ve 6 rezidanstan oluşan Quattordici'de teslimler bu ay yapılacak. Şirket projeye toplam 6 milyon dolar yatırım yaptı. 3 bin 300 metrekare alana kurulan projede, 250 ila 300 metrekare arası bahçe içinde yer alan ve ortalama 200 metrekare büyüklüğündeki evlerden oluşuyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.