Alarko Carrier’ın “Okulların Havası Değişiyor” Projesi Brandverse Awards’dan Ödülle Döndü

 

 

Alarko Carrier, iklimlendirme alanındaki uzmanlığını bir iyilik hareketine dönüştürdüğü “Okulların Havası Değişiyor” projesiyle Brandverse Awards 2024’te Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik ana bölümü, “Sürdürülebilir Şehir ve Yaşam Alanları” kategorisinde Bronz ödülün sahibi oldu.

 

Alarko Carrier’ın 2023 yılında iklimlendirmenin, çocukların gelişimi ve eğitim yaşamı üzerindeki etkilerine dikkat çekmek ve eğitimi desteklemek amacıyla hayata geçirdiği “Okulların Havası Değişiyor” başlıklı projesi, Brandverse Awards 2024’ten ödülle döndü. Projenin ödüle layık görülmesinden büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Alarko Carrier Pazarlama Direktörü Volkan Arslan yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Okulların Havası Değişiyor Projemiz, sürdürülebilirlik vizyonumuzun önemli bir yansımasıdır. İklimlendirmenin, çocukların gelişimi ve eğitim yaşamı üzerindeki etkilerine dikkat çekmeyi amaçladığımız projemizin jüriden de tam not alması gurur verici. Brandverse Awards’da aldığımız bu ödül, projemizin etkisini göstermesi ve sürdürülebilirliği açısından büyük önem taşıyor.”

 

Okulların Havası Değişiyor Projesi

‘Temiz Hava Herkesin Hakkı’ diyerek iklimlendirme alanındaki uzmanlığını bir iyilik projesine dönüştüren Alarko Carrier, 2023 yılında kömür sobasıyla ısınan Mardin’in Çaldere Köyü’nün ilkokuluna; ısı pompası, ısı geri kazanım cihazı, fancoil, hava temizleme cihazı, sirkülasyon pompası ve fotovoltaik panelden oluşan ileri teknoloji bir sistem kurdu. Sınıflardaki ısınma ve soğutma ihtiyacının ısı pompası teknolojisiyle sağlanmaya başladığı okul, kendi elektriğini de kendi üretmeye başladı. İklimlendirmenin, çocukların gelişimi ve eğitim yaşamı üzerindeki etkilerine dikkat çekmek ve eğitimi desteklemek amacıyla hayata geçirilen projenin, iklim koşullarının zorlu olduğu farklı illerde uygulanarak Türkiye genelinde yaygınlaştırılması hedefleniyor.

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıEvi dönüşüme girecekler için kritik uyarılar
    Sonraki yazıYazlık Bölgelerde Sezon Boyunca Kiralamalar Tercihlerde Rol Oynayacak