Fikirtepe Elite Concept yeni yıla 0,89 faiz oranı, 180 ay vade seçeneğiyle giriyor

Yaşamın başladığı Elite Concept’te tatil hediyesine ek olarak yüzde 10 indirim, 36 ay sıfır faiz, 0,89 faiz oranıyla 180 aya kadar vade seçeneği uygulanıyor

İnşaat sektöründe 27 yıldır yaşama değer katan projeler üreten Şua İnşaat, yeni yılda yeni bir ev sahibi olmak veya yatırım yapmak isteyenler için Aralık ayı boyunca geçerli olacak özel bir kampanya başlattı. Kampanya kapsamında Elite Concept projesinden konut sahibi olmak isteyenlere tercihlerine göre yurt içi veya yurt dışı tatili hediye eden Şua İnşaat, aynı zamanda yüzde 10 indirim, 36 ay sıfır faiz ve 0,89 banka kredi faiz oranıyla 120 aydan 180 aya kadar vade seçeneğine ek olarak kişiye özel ödeme planı uyguluyor.

Eğlence, kültür, alışveriş ve yatırım avantajlarını bir arada sunan Fikirtepe’nin kendi içinde açık teras bahçeleri bulunan tek projesi Elite Concept, aidatları da azaltan doğaya dost akıllı ev konseptinin yanı sıra yüksek kalitesiyle dikkat çekiyor. İstanbul’un dört bir yanına hakim manzaraya sahip olan Elite Concept, dünyaca ünlü camlarla dizayn edilen sıra dışı cephe mimarisi, özel tasarım mobilya, kapı, granit ve pencere sistemleri gibi pek çok özelliğiyle elit bir yaşam konseptinin kapısını aralıyor.

Şua İnşaat, “Yaşamın merkezinde, İstanbul’un ortasında” yepyeni ve elit bir konsept söylemi ile hayata geçirdiği Elite Concept’te başlattığı yeni yıl kampanyası kapsamında Aralık ayı boyunca projeden daire alanlara tercihlerine göre yurt içi veya yurt dışı tatili hediye ediyor.

Yeni yılda yeni bir ev sahibi olmak veya yatırım yapmak isteyenlere büyük kolaylık sağlayan Şua İnşaat, aynı zamanda yüzde 10 indirim, 36 ay sıfır faiz veya 0,89 banka kredi faiz oranıyla 120 aydan 180 aya kadar vade seçeneğine ek olarak kişiye özel ödeme planı uyguluyor. Yaşamın yüzde 70 oranında başladığı Elite Concept, 24 katlı 3 blokta 1+1’den 4+1’e kadar çeşitli büyüklük ve özellikte 785 konut, 26 ticari ünite ve sosyal yaşam alanlarından oluşuyor.

Eğlence, kültür, alışveriş, yatırım ve hayatın tam merkezindeki konumu ve İstanbul’un dört bir yanına hakim manzarasıyla yoğun ilgi gören Elite Concept, kısa vadede yüksek kazanç vadediyor.

İstanbul’un en yüksek prim vadeden lokasyonu
Kara, deniz, hava yolu ve raylı sistem gibi pek çok farklı ulaşım alternatifinin kesişim noktasında yer alan Elite Concept; düzenli ve yenilikçi şehircilik anlayışı ile Anadolu yakasının merkezi lokasyonları arasında öne çıkan, yerli ve yabancı gayrimenkul yatırımcılarının gözdesi Kadıköy Fikirtepe’de bulunuyor.

Kentsel dönüşüm başladıktan sonra 4 yılda konut fiyatlarının yüzde 188 arttığı Fikirtepe’nin, projeler tamamlandığında fiyatların daha da artması sonucu İstanbul’un en çok prim yapacak lokasyonu olması bekleniyor. E-5 karayoluna 1 dakika mesafede, metro ve metrobüsün yanı başında yer alan Elite Concept yaklaşık olarak; Bağdat Caddesi’ne 6 dakika, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 5 dakika, Avrasya Tüneli’ne ve Harem Arabalı Vapur İskelesi’ne 8 dakika, Kadıköy vapur iskelesine, Moda sahiline ve Kalamış Marina’ya 10 dakika ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na 20 dakika, Akasya AVM’ye 400 metre ve Emaar Square Mall’a ise 1 km mesafede konumlanıyor. Bunların yanı sıra çevresinde birçok eğitim kurumu ve hastane yer alıyor.

Deprem dayanımı yüksek beton kullanımıyla daha güvenli

Elite Concept’in mobilya, dolap, kapı, granit ve pencere sistemleri gibi pek çok detayı Şua Şirketler Grubu çatısı altında faaliyet gösteren Elite Design bünyesinde projeye özel olarak tasarlanıp üretildi. Yüksek kaliteye sahip özgün tasarımlarla donatılmış projede, standartlar kapsamında yeterli olan C-35 yerine deprem dayanımı daha yüksek olan C-45 beton kullanıldı.


Aidatları da azaltan doğaya dost akıllı ev konsepti
Akıllı telefon ya da tabletlerle internet bağlantısı üzerinden kontrolü sağlanabilen akıllı ev konsepti ile hayatı kolaylaştıran Elite Concept, doğaya dost sürdürülebilir bir yaklaşımla planlandı. Projedeki tüm peyzaj alanlarının sulaması ve klozet rezervuarlarında kullanılacak su ihtiyacı; banyo, mutfak ve lavabolarda kullanılan sular ve yağmur sularının arıtılmasıyla elde edilen gri su arıtma sistemi ile gerçekleştiriliyor. Ayrıca ortak alanların aydınlatma ve sıcak su ihtiyacı için de güneş panelleri sayesinde güneş enerjisinden yararlanılıyor. Bu uygulamalarla elde edilecek tasarrufla, işletme maliyetlerinin minimuma düşürülmesi ve aidatların azaltılması hedefleniyor.

Bölgenin kendi içinde açık teras bahçeleri olan tek projesi

Yüzde 75’i sosyal donatı ve peyzaj alanlarına ayrılan Elite Concept’in sosyal tesisleri içinde; kapalı havuz, sauna, buhar odası, fitness center, cafe, süs havuzları, koşu ve yürüyüş parkurları, çarşı otoparkı ve kapalı otopark yer alıyor. Ayrıca bölgenin kendi içerisinde açık teras bahçeleri bulunan tek projesi olma özelliğini taşıyor. Blok zeminlerinde yer alan çarşı caddedeki mağazaların ise giyimden gıdaya, eczaneden markete, banka şubelerinden ATM’lere kadar tüm önemli ihtiyaçlara yanıt verecek şekilde tasarlanması planlanıyor.

Dünyanın en yüksek kulelerinde kullanılan özel camlar

Yüzde 90 cam panoramik cephe mimarisi ile İstanbul manzarasını kesintisiz olarak izleyebilmeyi mümkün kılan projede, dünyanın en yüksek kulelerinde kullanılan Amerikan menşeli Guardian markasının reflekte camları tercih edildi. Güneşe karşı yüksek performanslı koruma imkanı tanıyan bu özel camlar, daire içlerinde ısı ve morötesi ışık artışına neden olabilecek güneş enerjisini en aza indirirken maksimum aydınlık sağlıyor. Daire içlerinin dışarıdan görünmesini önleyen camlar sayesinde perde kullanmadan günün her saatinde manzaranın keyfini çıkarmak mümkün. Projede ayrıca dairelerin etrafını çepeçevre saran balkonlar sayesinde her odadan balkona çıkış imkanı da bulunuyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.