Alkaş Genel Müdürü Yonca Aközer RE360 Konferansı’nı anlattı

????????????????????????????????????

2010 yılında “Hizmetlerin Sinerjisi” mottosuyla yenilenen ve hizmetlerini genişleten Alkaş, perakende ve gayrimenkul sektörüne Fuarcılık, Sponsorluk, Etkinlik ve Danışmanlık çalışmalarıyla hizmet vermeye devam ediyor. Alkaş Genel Müdürü Yonca Aközer ile RE360 konferansı üzerine konuştuk.

• RE360 Konferansı hakkında kısaca bilgi verir misiniz?
RE360, gayrimenkul sektörüne yön veren tüm paydaşlara sektörün üst düzey yöneticileri ile birebir tanışma fırsatı yaratan; farklı deneyim ve trendlerin 360 bakış açısıyla gerçekleştiği, sektör trendlerinin konuşulduğu, ortak akıl oluşturan ve vizyon geliştiren 2 günlük konferans.

Kamudan özele, yatırımcıdan hizmet üretene kadar tüm ilgili kurum ve kuruluşlarını bir araya getiren bir platform. Tanışmak, konuşmak, işbirliği yapmak isteyen herkesin yer aldığı RE360 Gayrimenkulün Büyük Buluşması, kamu ve özel sektör işbirliğine hizmet edecek, daha da büyük bir sinerjinin ortaya çıkmasına destek olacak oturumların yer alacak.Ofis, konut, sağlık yatırımları, ulaşım ve turizm yatırımlarının yanı sıra bu sektöre ürün ve hizmet veren firmaların ve kamu katılımı ile vizyon geliştirici, sektörü yakınlaştırıcı ve global bir organizasyon olma yolunda ilerlediğimiz RE360 3. yılında 10-11 Aralık 2019 tarihinde Swissotel The Bosphorus İstanbul’dagerçekleşecek.

• RE360’ın amacı nedir?

RE360 Konferansı’nın, ortak bir akıl üreterek, sektörün büyümesine katkı sağlayacak beklentiler açısından ortak sonuçlara varacak bir zemin hazırladığını söyleyebiliriz. Bizim uluslararası fuarlarda edindiğimizdeneyimle, aslında sektörün ortak, kamu ve özel sektörün bir araya gelmeye çok ihtiyacı olduğunu ve ortak akıllavizyon geliştirici projelere imza atmaya hazır olduğunu hissediyoruz. Bu istek ve talepler doğrultusundauluslararası firmalarla görüşmemiz üzerine biz RE360’ı yapmaya karar verdik. Tam da enerjimizi bir araya getirip, birlikte ve güçlü olma zamanı diye düşünüyoruz. İki günlük bu RE360’ın sektörde bir hareketlenme getireceğine ise inancımız tam.

Türkiye’de farklı varlık tiplerinde gerçekleştirilen projeleri keşfetmek, sektör trendleri ve inovasyon alanında bilgilenmek, yeni pazar ve teknolojik trendler hakkında bilgi sahibi olmak ve kamu temsilcileri ile ortak bir platformda buluşmak da amaçlarımız arasında yer alıyor.

Sektörü sürdürülebilir bir geleceğe taşımak kadar bu geleceğe yeni ufuklar kazandırma kararlılığıyla yola çıkan ve gördüğü büyük ilgi üzerine iki gün olarak organize edilmiş bir etkinliktir.

Aslında, RE360’ın hikâyesi MIPIM’den gelmektedir. Bildiğiniz gibi MIPIM, bu yıl 31’incisi düzenlenen en büyük gayrimenkul fuarıdır. Bizi heyecanlandıran bu fuarın, Alkaş olarak Türkiye temsilcisiyiz. MIPIM, kendini potansiyel gördüğü iki ülkede daha MIPIM UK ve MIPIM Asia gibi konferans ve fuarlar düzenliyor. RE360 ise, kelimenin tam anlamıyla MIPIM Türkiye için bir ön platformdur. Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan bu konferansı aslında MIPIM Türkiye’nin bir provası gibi düşünebiliriz.

• RE360’da geçen yıla göre göreceğimiz farklılıklar nedir?

DEİK bu sene ana destekçi kuruluşumuz oldu. DEİK’in Avrasya, DEİK Ortadoğu, DEİK Uzakdoğu ve DEİK Avrupa iş konseylerinin yetkilileri, sorumlu oldukları ülkelerden uluslararası katılımcıları RE360’a davet ediyor.
2014 yılından beri Hürriyet’in öncülüğünde gerçekleşen, şehirlerin öncü projelerinin ödüllendirildiği Sign of The City Ödül Töreni 6. yılında RE360 Gayrimenkul Buluşması’nın ikinci gününün kapanışında yer alacak.

• RE360 Konferansı’nı diğer konferanslardan ayıran en önemli özellikleri neler?

Gayrimenkulün Büyük Buluşması RE360, kamu ve özel olmak üzere tüm sektör paydaşlarını ortak akılla, ortak bir yarar platformunda bir araya getiren 2 günlük bir konferans.Adından da anlaşılacağı gibi bu konferans, 360 derece ele alınacak. Dolayısıyla finans sektöründen emlak, inşaat, hukuk ve yatırım sektörüne kadar tüm sektörler bir arada olacak. Yukarıda da bahsetmiş olduğum gibi kamudan özele, yatırımcıdan hizmet üretene kadar tüm ilgili kurum ve kuruluşları bir araya getiren bir konferans olmasından dolayı büyük bir sinerjinin ortaya çıkması en önemli özelliklerden biri. RE360 Gayrimenkulün Büyük Buluşması’nda göze çarpan en sıcak gelişme ise dünyanın önde gelen gayrimenkul fuarı MIPIM’in stratejik olarak katılacak olması. Uluslararası katılım sağlama hedefi ile global bir organizasyon olma yolunda ilerliyor. Dünyanın önde gelen gayrimenkul fuarı MIPIM, geçen sene de olduğu gibi, RE360’ın ikinci gününde gerçekleştirdiği gala kokteyli ile tüm katılımcıları bir araya getiriyor.

Alkaş Genel Müdürü Yonca Aközer

• Konferansta kaç konuşmacı olacak ve hangi konuları ele alınacak?

Kritik gelişmeleri yorumladığı ve yeni döneme dair değerlendirmelerde bulunduğu oturumlar üzerine çalıştığımızı söylemek isterim. Sektör paydaşlarının görüşlerini alarak ilmek ilmek işlediğimiz bu buluşma, sektörün gündemindeki konuları ele alıyor. 10 – 11 Aralık’ta gerçekleştireceğimiz büyük buluşmada, 22 oturumda 30 ‘dan fazla konuşmacı yer alırken, Dünya’da Paranın Haritası, Pozitif Yönetim ve İtibar, Ekonomi, Türkiye’ye Yatırım, Ülke ve Şehir Bazlı Karşılıklı Yatırım Fırsatları, PropTech, 2030 KentselGelişmeKonseptiBerlin, Bir Yeri Görülmeye Değer Yapan Nedir?, Kamu ve Özel Sektör Gündemi, Turizmin Yükselişi, Tüketicinin Karşılanmamış Beklentileri konularını da ele alınacak.

• Yurtdışından da katılım sağlanacak mı?

Evet yurtdışından dauluslararası katılımcı olmasını bekliyoruz. Yurt dışından sektörün önemli oyuncuları oturumlarla kilit bilgiler aktaracak. MIPIM’in de desteğini almamız bu konuda bize çok yardımcı oldu. RE360’ın global bir etkinlik olması hedefiyle çıktığımız bu yolda, MIPIM de uluslararası alanda tanıtım çalışmalarımıza büyük bir katkıda bulunuyor. Bununla birlikte ana destekçi kuruluşumuz olan Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)’in de desteğiyle uluslararası katılımcıları RE360’a davet ediyoruz.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.