Alyans İnşaat Çayırova’nın en büyük projesini hayata geçiriyor

Bulunduğu bölgeye değer katan yenilikçi projeleri ile adından söz ettiren Alyans İnşaat, İstanbul’a komşu Çayırova’nın en prestijli noktasında yepyeni bir proje hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Alyans İnşaat

Ergün Emlak’taki 35 yıllık tecrübesini 2004 yılından bu yana Alyans İnşaat ile devam ettiren Alyans İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Ergün ile şirket hedeflerini ve yeni projelerini konuştuğumuz keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Alyans İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Ergün

2021 yılı için hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?

Hedefimiz Alyans İnşaat’ı ülkemizin önde gelen gayrimenkul markalarından birisi haline getirmek. 2021 yılı hazırlıklarına devam ettiğimiz taahhüt ve yatırım projeleri açısından çok güçlü olacağımız bir yıl olacak. İnşaat sektöründe kısmen durgunluk yaşandığı bir dönemde Cadde Alyans projesinin inşaatını tamamlayarak, 365 konutu sahiplerine teslim ettik. Alyans İnşaat olarak 2021 yılında da en iyi yaptığımız işi yapmaya; ekonomiye ve temsilcisi olduğumuz gayrimenkul sektörüne katma değer sağlamaya devam edeceğiz. Ülkemizin geleceğine güvenimiz tam. Cadde Alyans projesinin yanı sıra bölgede gayrimenkul geliştirmek için sahip olduğumuz büyük bir arsa stoku bulunmakta ve bin konutluk yeni proje çalışmalarına şimdiden başladık.

İstanbul’a komşu hızla gelişen Çayırova’da yeni proje daha hayata geçireceksiniz… Proje hakkında bilgi alabilir miyiz?

Alyans İnşaat olarak, 2004’ten beri İstanbul’un yüksek potansiyele sahip Gebze – Çayırova bölgesindeyiz. “Altın Üçgen”in merkezi olarak nitelendirilen bölgeyi en iyi tanıyan ve en çok yatırım yapan gayrimenkul şirketlerinden birisiyiz. Yaşamın başladığı Cadde Alyans projesi ile bölgenin gelişimine katkı sağladık. Önümüzdeki yılın başında müşterilerimize sunacağımız bin konutluk yeni proje için ön talep toplamaya başladık ve yoğun bir ilgi ile karşılaştık. Merkezi konumu, geniş ticari alanları ve eksiksiz sosyal donatı alanları ile Çayırova’nın en büyük projesini hayata geçireceğiz.

Beyaz yakalı nüfus hem çocuklarının eğitimi, hem deprem güvenliği hem de ulaşım avantajı nedeniyle Çayırova’yı tercih ediyor. Çayırova, hızla gelişen önemli çekim merkezlerinden birisi haline geldi. Geçtiğimiz yıl Çayırova’ya yeni bir vizyon katan ve yaşamın başladığı Cadde Alyans projesini tamamladık, şimdi yine aynı bölgede yepyeni bir konsept proje daha hayata geçiriyoruz. Çayırova’nın merkezi noktasında konumlanan ve kalitesiyle bölgenin değerine değer katan Alyans İnşaat’ın en yeni projesi, hem konfor ve ayrıcalıklı bir yaşam, hem de kazançlı bir yatırım fırsatı sunuyor. Firmamıza ait bölgenin en büyük arazisi 50.000 metrekare üzerinde konumlanacak olan proje, metronun yanı başında bulunuyor; yalnızca konumuyla değil; ticari alanları, çarşısı, geniş peyzaj alanları, özel mimari tasarımı ve tamamı balkonlu daireleriyle de bölgenin en değerli projesi olarak lüks bir yaşam sunuyor.

Çayırova’nın en merkezi noktasında

Gebze-Çayırova’nın en merkezi noktasında yer alan projemiz; Osmangazi Köprüsü, Körfez ulaşım hattı ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile sınırları çizilen “Altın Üçgen”in getirdiği değer ile her geçen gün daha yüksek bir prim potansiyeli sunuyor. Kuzey Ege ile Güney Marmara’yı birleştiren bu bereketli bölge, İstanbul’un geleceği için stratejik bir nokta olarak öne çıkıyor. İnşaatı devam eden Gebze-Darıca metro hattı ile Marmaray bağlantısı imkanı olacak. Diğer taraftan Marmaray ile İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakasına kısa sürede ulaşım imkânı sunulacak hem de hızlı tren bağlantısı ile Anadolu şehirlerine kolay ulaşım imkânı oluşacak. Nitelikli bir projeyle böylesine değer kazanan bir bölgenin tam kalbinde olup yeni bir yatırım fırsatı oluşturacağız.

Yaklaşık 1000 konutluk yeni projemiz için bu yılın ortasından itibaren ön talep toplamaya başladık. Yaşamın başladığı Cadde Alyans projemizin satışlarının büyük oranda tamamlanması ve bölgede oturum amacıyla konsept proje talebinin yüksek olması nedeniyle başlayacağımız yeni projemiz ilgi görüyor.

Alyans İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Ergün

Daire tiplerinde geniş bir yelpaze sunulacak mı?

Geliştirme çalışmaları devam eden projede eviniz, her zaman huzur ve konfor bulmak isteyeceğiniz yegâne alan olarak tasarlanıyor. Projede büyüklükleri 75 ile 200 metrekare arasında değişen 2+1’den 5+1’e kadar daire seçenekleri ile bahçe dubleks ve teraslı özel daireler yer alacak. Konfor ihtiyacınıza cevap verecek şekilde, geniş ve ferah bir iç mekân ile kaliteli iç dekorasyonu bir arada sunuyor. Yüksek teknolojiyle donatılmış az katlı binalarda aile boyu mutluluk sunacağız.

Projenin ismi belli oldu mu?

Projemizin mimari tasarım çalışmaları ve diğer taraftan kreatif ajansımız ile konsept belirleme çalışmalarımız devam ettiği için henüz isim belirlenmedi.

Proje içinde hangi sosyal donatılar yer alacak?

Çayırova’nın tam merkezinde bulunan proje, özgün ve şık mimarisi, geniş sosyal olanakları ve sunduğu teknolojik yeniliklerle hem yatırım hem de oturum için son derece cazip bir proje. Geniş teraslı ve bahçeli evleri, sağlık ve sporla iç içe bir yaşama imkân tanıyan bisiklet parkuru ve yürüyüş yolları, yemyeşil park alanı, her türlü ihtiyacın karşılanabileceği ve sevdiklerinizle sosyalleşeceğiniz geniş çarşı alanı ve meydanıyla, Çayırova’da ayrıcalıklı bir yaşam sunacak. Çocukların nitelikli ve eğlenceli zaman geçirmesini sağlayacak meydan parkı ve korupark; hem yeşilin hem de kentli modern yaşamın bir arada özenle işlendiği özel bir peyzaja sahip.

Projede her türlü ihtiyacın giderilebileceği zenginlikte ve çeşitlilikte bir alışveriş caddesi bulunuyor. Projenin alışveriş birimleri, marketten butiğe, kuaförden kuru temizlemeye farklı alanlarda hizmet veren mağazalarıyla farklı lezzetler sunan, keyifli sohbetlere mekân olacak kafeterya ve restoranlarıyla bölgenin en canlı yerlerinden olacak. Proje içerisindeki göletler, fıskiyeler, yansıma havuzları ise atmosfere ayrı bir renk katacak. Bunun yanı sıra projede açık yüzme havuzu, çocuk havuzu, çocuk oyun alanı, fitness center, sauna, yürüyüş parkurları, teras bahçeleri, 24 saat güvenlik, resepsiyon hizmetleri gibi birçok sosyal donatı yer alıyor.

Alyans İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Ergün

“Bu yatırım dönemini çok iyi değerlendireceğiz”

Fiyat aralığı ve ödeme kolaylıkları hakkında da bilgi alabilir miyiz?

Çayırova bölgesi yüksek prim potansiyeli barındırıyor. Geçtiğimiz yıl hayata geçirdiğimiz Cadde Alyans projesinden ön satış döneminde konut satın alanlar %80’e yakın kazandılar. Projelerimizde her zaman ilk alan özellikle daha çok kazanıyor. Yeni projemizde de ön satış döneminde müşterilerimize avantajlı fiyatlar sunacağız. Alyans İnşaat, güçlü finans yapısıyla yeni projemizin başlangıcında da çok cazip indirim fırsatları ve ödeme seçenekleri sunuyor olacak.

Sektörün genel durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Tüketici için faizler indi, sıfır konut için yüzde 0.79’lara kadar fırsat var. Tüketici kredileri, mevduat faizi düşüyor. Kamu bankalarının sayesinde konut kredisinde vadeler 180 aya çıktı. Ekonomideki durağan dönem çok iyi yönetildi, yatırımlar teşvik edildi. Ülkemizin yatırım ortamına ve geleceğine olan güvenimizle bu yatırım dönemini çok iyi değerlendireceğiz.

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.