Amerika Gayrimenkul Fuarı’nın Türkiye ortağı CNR oldu

 

Amerika’nın en prestijli gayrimenkul etkinliği olan The America Property Exhibition (APEX) 2024’ün Türkiye organizasyon partneri CNR Holding oldu. 3-5 Eylül tarihleri arasında New York City Javits Center’da gerçekleştirilecek bu önemli fuar, dünya genelinden öncü gayrimenkul geliştiricilerini, yatırımcılarını, girişimcilerini ve emlak profesyonellerini bir araya getirecek.

MIE Grup Başkan Yardımcısı Zahoor Ahmed ve CNR Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serhan Erem arasında imzalanan anlaşma sonrasında, sektörün önde gelen iş insanları Mandarin Oriental Bosphorus Hotel’de düzenlenen networking etkinliğinde bir araya geldi. Türk Gayrimenkul Sektörünün global pazardaki hacmini arttırmayı amaçlayan etkinliğe 60’ın üzerinde yerel ve uluslararası iş insanı katıldı.

Nitelikli alıcıyı Türk ihracatçısıyla buluşturacağız

Toplantıda konuşan CNR Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serhan Erem, “CNR Emlak Fuarı markasıyla uzun yıllar başarılı işlere imza attık. Hem kendimiz hem de sektör için çıtamızı bu ortaklık ile yükseltiyoruz” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü “Arzı doğrudan yatırımcılarla buluşturacak bu fuar sektöre yeni bir soluk katacak. Gelişmekte olan ülkeler bu büyük pazarı iş ağına katmak için çaba sarf ediyor, biz de CNR Holding olarak nitelikli alıcıyı, Türk ihracatçısıyla buluşturmak için bu ortaklığı kurduk.”

MIE Grup Başkan Yardımcısı Zahoor Ahmed, “Amerikalı yatırımcılar portföylerini çeşitlendirmek ve geliştirmek istiyorlar. Başta New York olmak üzere bir çok yatırımcı grup, yatırım bankası bu fuarda yatırım fırsatlarını değerlendirecek. Türkiye gibi potansiyeli yüksek bir ülkenin de burada olması bizler için sevindirici” dedi. Kurdukları dijital platform sayesinde katılımcıların fuar sonrasında da dijital olarak uzun süre görünüm sağlayacaklarını söyleyen Ahmed, yatırımcılarla bire bir görüşme imkanı olan toplantılar sayesinde etkileşimin artacağının altını çizdi. Bölgedeki jeopolitik risklerin yatırımcılara etkisi üzerine sorulan bir soru üzerine Ahmed, “Yatırımcı portföyümüz uzun vadeli yatırımları hedefliyor” şeklinde konuştu.

New York City Javits Center’da mühendislik firmalarından emlakçılara, finans kurumlarından taşeronlara, sigorta şirketlerinden mimarlık firmalarına kadar farklı alanlarda katılımcıların bir araya geleceği fuar alanı, 310.000 metrekarelik geniş bir alan üzerine kurulu modern ve yüksek teknolojili bir kongre ve fuar merkezi ve Amerika Birleşik Devletleri ve global ticaret ağının büyümesine katkıda bulunan etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıYeşim Kozanlı Mimarlık’a Architizer A+Awards’tan Özel Mansiyon Ödülü
    Sonraki yazıMobilya, kâğıt ve orman ürünleri sektöründen nisan ayında 585 milyon dolarlık ihracat