Ankapark, Wonderland Eurasia ismi ile açıldı

Avrupa’nın en büyük Tema Parkı olan Ankapark, Wonderland Eurasia ismiyle kapılarını açtı. Ülke ekonomisine ve Başkent turizmine büyük ivme kazandıracak Avrupa’nın en büyük Tema Parkı Ankapark, değişen yeni ismiyle ‘Wonderland Eurasia’nın hizmete girdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde yer alan habere göre, Ankaralılar başta olma üzere tüm Türkiye’nin de merak ve heyecanla beklediği Wonderland Eurasia, yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından inşaatına başlanan ve sonrasında 29 yıllığına işletmesi GBM Ticaret & Çelik Ortak Girişim Grubu’na kiraya verilen Wonderland Eurasia Genel Müdürü Cem Uzan, Türkiye’nin en çok konuşulan Tema Parkı’nın 1 milyon 300 bin metrekare alana kurulu olduğunu, eğlence ve kullanım alanlarıyla birlikte Türkiye, Avrupa ve Asya’nın da en büyük tematik parklarından biri olduğunu belirtti.

Wonderland Eurasia projesi içerisinde 2 bin 117 eğlence ünitesi yer alıyor

Wonderland Eurasia projesi içerisinde Türkiye’nin kalbi Başkent’te, Asya ve Avrupa’nın sentezi ve hayallerin ötesinde bir kompozisyon kurgusuyla hayata geçirildiğini dile getiren Uzan, yeme içme alanları, oyun çadırları, sinema salonları, dinozor ormanı ve müzesi, 14 adet dev Roller Costeri ile birbirinden farklı 2 bin 117 eğlence ünitesinin yer aldığını söyledi. Geniş bir hedef kitleye hitap eden Tema Parkın, 110 bin metrekare kapalı, 1 milyon 190 bin metrekare açık alanı ile yaz ve kış koşullarına uygun olarak hizmet vereceğini söyleyen Uzan, şöyle konuştu: “Parkın içinde yer alan tematik alanlar çocukların hem hayal dünyalarını geliştirirken hem de yalnızca eğlenmeyip aynı zamanda kişisel bilgi ve becerilerini geliştireceği eğitici ve öğretici oyun alanları ile de hizmet verecek. 15 bin metrekare alan üzerine kurulu yetişkin oyun alanı sayesinde yetişkinler de keyifli ve kaliteli zaman geçirebilecek.”

Wonderland Eurasia projesine ilk yıl 5 milyon ziyaretçi getirmeyi hedeflediklerini sonraki yıllarda ise bu hedefi geçmeyi planladıklarını dile getiren Uzan, şu şekilde konuştu: “Avrupa, Ortadoğu, Rusya ve Çin başta olmak üzere tüm dünyanın cazibe merkezi olmaya aday Tema Park’a ilk yıl için bu ülkelerden 300 bine yakın ziyaretçi beklemekteyiz. Günümüz teknolojilerinin en son örneklerinin kullanıldığı ve yeşil alanlarının bolluğuyla nefes alabileceğiniz Tema Park hem Başkent’e ve tüm Türkiye’ye değer katacak hem de 5 milyon turiste yapacağı ev sahipliğiyle iç ve dış turizme önemli katkısı olacak. Parkın hizmete girmesiyle birlikte ilk aşamada bin 400 kişiye istihdam yaratarak, ülke ekonomisine de büyük katkı sağlayacak.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın