Ankaralı şirketler yabancı diplomatlara ev satıyor

İTO Yatırım ortaklarından Özkan Özçelik, yabancı yatırımcının genelde İstanbul ya da sahil kentlerini tercih ettiğini, ancak Ankara’nın da son 2-3 yıldır çok ciddi atılımlara sahne olduğunu söyledi. Özçelik, “Hayata geçirilen konutların büyük kısmı dünya standartlarını yakalarken, yaşam alanı konsepti iyiden iyiye oturdu. Aslına bakarsanız, Ankara için yeni olan bu özellikler, dünyanın pek çok ülkesinde standart. Bu adımlar yabancı yatırımcının dikkatinin de kente çevrilmesini sağladı. Şu an özellikle Ankara'da yaşayan diplomatik personel ve yabancı menşeili firmaların görevlileri yatırımlarını gayrimenkule yönlendirmeye başladı” yorumunu yaptı.

Kentte bin 500'den fazla diplomatik personelin yaşaması Ankaralı inşaatçıların bu konuda hareket noktası oldu. Saygın yabancı nüfusun Ankara'daki gayrimenkullere yatırım yapıyor olmasının kentin geleceğine de yön verdiğini dile getiren Özkan Özçelik, “Temsilcilerle başlayan sürecin devam edeceğini, Ankara'nın önümüzdeki dönemde yabancı yatırımcının gözdesi konumuna geleceğine inanıyoruz." Dedi.

Başkentin En Yüksek Kulesine Diplomatlar Talip

Seçkin isimlerin tercih ettiği yerleşim bölgelerinin başında gelen Oran'da hayata geçirdikleri, dünyaca ünlü Tabanlıoğlu Mimarlık'ın Ankara'daki ilk konut projesi olan One Tower Diplomatique projesinin diplomatların da dikkatini çektiğini ifade eden Özçelik, şunları söyledi

"Tamamlandığında Başkent'in en yüksek konut kulesi olacak, 48 katlı One Tower Diplomatique konut projemizin yaklaşık yüzde 10'u diplomatik personel tarafından tercih edildi. Projemizin teslimine kısa süre kalması, konforlu yaşam garantisi, sosyal donatı alanları, kulenin hemen altında yer alan ve özellikle kadın ve çocuklara hitap eden markalarla Ankara'nın 'dişi AVM'si olarak öne çıkan One Tower Alışveriş ve Yaşam Merkezi gibi özellikler yabancıları da cezbetti"

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.