“Ankara’ya deprem master planı şart”


Yaşanan acılar sonrası ülke çapında yerleşen deprem bilinci, deprem kuşağı üzerinde yer almamasına karşın Başkent Ankara’da da yapıların çok daha sağlam inşa edilmesini sağladı. Ankaralı sektör temsilcileri, yeni nesil projelerde çok daha dayanıklı ve sağlam binalar üzerinde çalışmalar yaptıklarını ancak kentteki genel bir çalışma için ‘master plan’ın gerekli olduğunu belirtiyor.

Son yıllarda inşaat sektörü kendini baştan sona yenilerken, bu dönüşüm sürecinden başkentin de etkilendiğini vurgulayan YP İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Osman Cem Çankaya, dördüncü derece deprem bölgesi Ankara’da da yapıların daha sağlam ve kaliteli üretilmeye başladığının altını çizdi.

Konut ve iş merkezi projelerinin son dönemde olası depremlere karşı temelden sağlam inşa edildiğini kaydeden Osman Cem Çankaya, şunları söyledi: “Ankara’nın deprem bölgesinde yer almıyor olması, sağlam yapılaşmaya gerek olmadığı anlamına gelmemeli. Oluşturulacak deprem ‘master planı’ ile Türkiye ve dolayısıyla da başkentteki her yapının olası depremlere karşı hazırlanması gerekiyor.”

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.