Ant Yapı Belgravia Gate projesi teslimleri başladı

Ant Yapı tarafından Londra’da inşa edilen Belgravia Gate projesinin teslimleri başladı. Londra’nın önemli lokasyonlarından birinde’ prime’ kategorisinde yer alan Belgravia Gate, şehrin önemli noktalarından olan Buckingham Sarayı ve Hyde Park’ın çok yakınında konumlanıyor.

Ant Yapı, İngiltere’deki ilk projesi olan Belgravia Gate’i kontrata uygun olarak tamamladı ve teslimatlara başladı. Buckingham Sarayı ve Hyde Park’ın çok yakınında konumlanan proje,  İngiltere’nin soylu ailelerinden Grosvenorlar’a ait 19. yüzyıldan kalma malikâne, yüksek profilli rezidansa dönüştürülürken dış cephesi orijinal hâliyle bırakılarak restore edildi. İngiltere’nin yüksek inşaat standartları ve koruma politikaları gözetilerek yıkılan bölümlere ise dinlenme ve spor tesisleriyle otopark alanlarına sahip modern bir yaşam alanı kuruldu. Türkçede ‘Hilal’  anlamına gelen Grosvenor Crescent caddesinde bulunan Ant Yapı Belgravia Gate,40 milyon pound kontrat bedelli ve 10 bin metrekare büyüklüğünde. Seçkin projenin iç dizaynında Türkiye’den özel olarak götürülen 9 milyon pound değerinde yüksek kaliteli mermer ve ahşap ürünler kullanıldı.

‘’Ant Yapı Belgravia Gate projesi ile yabancı pazarda kabul gördü’’

Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, “Yüzyıllardır Türklerin Avrupa’daki simgesi hâline gelmiş ‘hilal’ sembolünün projemizle bağını hoş bir tesadüf olarak nitelendiriyoruz. Yabancı bir firmanın dahil olmasının çok zor olduğu İngiltere pazarına kısa bir süre adım atılmasına rağmen Ant Yapı Belgravia Gate projesi dahil beş projenin içinde yer almaktan gurur duyuyoruz. Bu kadar kısa sürede önemli projelerin alınması, Ant Yapı’nın artık İngiltere pazarında kabul gördüğü anlamına geliyor. Diğer yandan global alanda, Rusya’da 25 şantiyemiz devam ederken, Amerika’da Florida-Miami ile New York’ta kurduğumuz şirketler ve ofislerimizle proje geliştirme çalışmalarını sürdürüyoruz’’ açıklamasını yaptı.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.