Antalya Erenköy’e kat müjdesi

Antalya’nın Erenköy ilçesine kat artışı müjdesi geldi. Başkan Hakan Tütüncü, Erenköy Mahallesi’ne söz verdiği gibi kat artışını gerçekleştirdi. Kepez Belediye Meclisi’nde kabul edilen imar planı revizyonuyla Erenköy Mahallesi’nde konut alanlarındaki kat sayısı 2’den 3’e çıkartıldı. Erenköy Mahalle sakinleri 30 yıla yakın bir bekleyişin ardından 2B mülkiyet problemi çözülmesiyle oturdukları gecekonduların tapularını aldı. Ancak, mahalle sakinleri mevcut imar planında konut alanlarındaki kat sayısının 2 olmasından dolayı gecekondularının yerine imara uygun konut yapamıyorlardı.

Tapu özlemi giderildi

Mahallelinin modern konutlara kavuşabilmeleri için tapu özlemini gideren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’den kat artışı isteğinde bulunmuştu. Başkan Tütüncü de imar mevzuatına uygun olması halinde Erenköy Mahallesinde kat  artışı yapabileceklerini ifade etmişi. Bu açıklama üzerine de kart artışı çalışmalarına başlayan Kentsel Tasarım Müdürlüğü, Erenköy ve Kanal Mahallelerini kapsayan imar planı revizyonu hazırladı. Bu plan Kepez Belediye Meclisinin Nisan ayı toplantısında gündeme alındı. İmar komisyonuna havale edilen imar revizyonu Mayıs ayı toplantısında karara bağlandı. Komisyonun olumlu rapor verdiği Kanal ve Erenköy mahallelerinde yapılaşma koşullarına emsal aynı kalmak şartıyla en fazla 3 kat yapma hakkı verilmesine ilişkin 1/1000 ölçekli uygulama imar planı revizyonu oy birliğiyle kabul edildi.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıVan TOKİ konutlarına 3.500 başvuru
  Sonraki yazı“Araplara konutu yok satıyoruz”
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın