Asansör İstanbul 500 milyon dolarlık iş hacmi yaratacak

????????????????????????????????????

Tarsus Turkey tarafından AYSAD’ın (Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği) desteğiyle 17.’si düzenlenen Uluslararası Asansör İstanbul Fuarı, 6.000’i yurt dışından olmak üzere toplam 30 bin satın almacıya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Tüyap Beylikdüzü’nde 8 salonda birden gerçekleştirecekleri fuarda yaklaşık 500 milyon dolarlık bir ticaret hedeflendiğini söyleyen Tarsus Turkey Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, “Alanında dünyanın en büyüklerinden biri olan Asansör İstanbul kapsamında ilk kez uyguladığımız Overseas Buyer programıyla, sektörün yurt dışındaki büyük satın almacılarını fuara getiriyoruz. Katılımcı firmalarımız, bu nitelikli alıcılarla yeni işbirlikleri ve ticaret anlaşmaları yaparak ihracatlarını artırabilecekler. 2019 yılındaki fuarımıza 95 ülkeden 5 bin 780 yurt dışı ziyaretçi gelmişti. Program sayesinde, 2022’deki buluşmada bu sayıyı daha da yukarı çekmeyi hedefliyoruz” dedi.

Yıllık ortalama 1 – 1,5 milyar dolar ciroya sahip Türkiye Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayinin, pandemi sonrası dönemde yeniden şekillenen dünya tedarik zincirinde avantajlı konuma geçmek için rotasını yurt dışına çevirdiğini ifade eden Zekeriya Aytemur, sektörel ihracata ivme kazandıracak Overseas Buyer programı hakkında bilgi verdi. Aytemur; “2019 yılında düzenlendiğimiz son fuarda başta İran, Suudi Arabistan, Irak, Lübnan, Mısır, Ürdün, Rusya, Ukrayna, Fas ve İtalya olmak üzere yurt dışından 5.780 profesyonel ziyaretçiyi ağırladık. Yabancı ziyaretçi oranı yüzde 20’ye çıkan Asansör İstanbul’un 2022 buluşması için Overseas Buyer adını verdiğimiz bir program uyguluyoruz. Program sayesinde asansör ve yürüyen merdiven sektörünün dünya genelindeki büyük alıcılarını özel olarak fuara davet ederek, doğrudan katılımcılarımızla buluşmalarını sağlayacağız. Bu sayede hem yurt dışı satın almacı oranımızı hem de fuarda gerçekleşecek ticaret hacmini artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıKlasik ve Modern Çizgilerin Buluştuğu Tasarım: Verde Mutfak!
    Sonraki yazıKıbrıs’ta gayrimenkul piyasası ne durumda?