Atasay’ın yeni projesi İstanbul Jewelry Show’da ilgi odağı oldu

 

 

Kuyumculuk sektörünün yıldızı Atelier Towers Yenibosna’da yükseliyor

 

Mücevherat sektörünün oyun kurucu markası Atasay, Kapalıçarşı’nın iki katı büyüklüğündeki çağdaş üretim atölyelerinden oluşan modern bir yaşam alanını Yenibosna’da inşa ediyor. Yoğun ilgiyle kısa sürede alıcısını bulan merkezde, sınırlı sayıdaki son 66 atölye 55. İstanbul Jewelry Show’da satışa çıktı. Aynı anda 12 bin kişiye konforlu bir çalışma ortamı sunacak Atelier Towers, Türkiye’nin global arenadaki gücünü de pekiştirecek.

 

Sektöründe her zaman fark yaratan ve yenilikleriyle adından söz ettiren Atasay, gayrimenkul alanındaki yatırımlarıyla da öncü olmaya devam ediyor. Atasay Gayrimenkul Geliştirme, kuyumculuk sektöründeki üreticilere son teknolojiyle tasarlanmış çağdaş bir yaşam alanı sunacağı ilk projesi Atelier Towers ile 55. İstanbul Jewelry Show’daki yerini aldı. Yoğun ilgiyle kısa sürede alıcısını bulan merkezde, sınırlı sayıdaki son 66 atölye fuar kapsamında satışa sunuldu.

 

İlk defa deprem izolatörü kullanılacak

Atasay Ailesi’nin vizyonu ile çağdaş ve insan odaklı bir proje olarak geliştirilen Atelier Towers, pek çok yönüyle fark yaratacak. İki bloktan oluşacak Atelier Towers, toplamda 12 bin kişiye aynı anda çalışma ortamı sunacak. Projede, Türkiye’nin kuyum üretim tesislerinde ilk defa deprem izolatörü kullanılacak. Bu sistemle deprem anında can ve mal güvenliğinin maksimum seviyede korunması hedefleniyor.

 

Dünyaya açılan kapı

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen kuyum perakende ve toptancılarının ülkemizin en büyük üreticileri ile buluşmak üzere ilk ziyaret edecekleri çağdaş üretim üssü olmayı hedefleyen Atelier Towers’ta atölyelerin yanı sıra vitrinli kuyum çarşı mağazaları da olacak. Atölye satın alanlar burada mağazaları kiralayıp dünyaya açılabilecek. Bu mağazalar için de kiralama ön talep dönemi başladı. Üreticiler, vitrinli kuyum mağazaları aracılığı ile yeni ticaretlere kapılarını açacak, mevcut müşterilerinin yanı sıra potansiyel müşterilere de ulaşma fırsatı elde ederek ticaretlerini büyütme fırsatı elde edecek.

Çarşı bölümünde ayrıca sektöre hizmet veren ara malzemeciler, döviz işlemcileri, finans kuruluşları, noter hizmetleri, çevrenin en çok ihtiyacı olan her zevke ve bütçeye uygun restaurant ve kafeler, güvenlik taşıma firmaları ile mesleki fotoğraf ve video stüdyoları, kutu ve ambalaj tedarik firmaları gibi işletmeler de yer alacak. Yatırımcılar, işlerini yürütebilecekleri tüm hizmetleri Atelier Towers bünyesinde almış olacak. Günlük ihtiyaç duyulan eczane, oto yıkama, kuaför, terzi, nalbur, kuru temizleme, lostra salonu, kırtasiye, GSM iletişimcileri, market, banka gibi destek ünitelerinin sağladığı hizmetler de yine binalardan dışarı çıkmadan proje dahilinde sağlanacak. Atelier Towers, beş katlı, bölgenin en büyük otopark imkanlarına sahip olmasıyla, metro ve raylı sistem ulaşımının kesiştiği noktada yer alan konumuyla yerli ve yabancı sektör ziyaretçilerinin cazibe merkezi haline gelecek. Her atölye ünitesine tahsisli sağlanacak iki araçlık otoparkın yanı sıra ziyaretçiler için de oldukça fazla sayıda park alanıyla bölgenin en büyük sorununa çözüm getirilecek. Bu sayede atölye sahipleri ve ziyaretçiler rahat bir nefes alacak.

 

Çevre dostu LEED ve Sorumlu Kuyum Konseyi – RJC sertifikalarıyla sorumlu mücevher üretimi

Üreticilerin ve çalışanların konforu maksimum seviyede gözetilerek geliştirilen projede, aynı zamanda sıfır atık prensibi doğrultusunda hareket edilecek. Üreticilerin atık deşarjları, özel geliştirilen şaftlar ile çözümlenecek. Atelier Towers için ABD Yeşil Binalar Konseyi tarafından oluşturulan LEED sertifikası alınması da hedefleniyor. Binanın doğayla uyumlu ve tertemiz olduğunu gösteren bu sertifika, atölye sahiplerinin “sorumlu mücevher üretimi” yaptığını da tescillemiş olacak. Özellikle ihracatta büyümek isteyen atölye sahipleri, alıcıların her geçen gün daha da önem verdiği “sorumlu üretim” konusunda milyonları bulan ek yatırım yapmadan yol alacak.

 

Sektör dışında herhangi bir üretim veya hizmet olmayacak

Atelier Towers’ta sektör dışından herhangi bir üretim veya ticaret olmayacak. Binalar içinde sadece sektöre yönelik hizmet verilmesi sağlanacak.

 

“Atelier Towers sektör temsilcilerinin ilk uğrak noktası olacak”

Atasay Gayrimenkul Geliştirme Yönetim Kurulu Üyesi ve Atasay Mücevherat CEO’su Atasay Kamer, projeye gösterilen ilgiden büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, şunları söyledi:

“Yenibosna uzunca bir zamandır Türkiye’nin gururu olan üreticilerin yer aldığı bir mücevher üssü olma yolunda ilerliyor. Biz de Atasay Gayrimenkul Geliştirme olarak bu ilerlemeye çağdaş bir merkezle katkı sunmak istedik. Atelier Towers kısa sürede rekor bir satışa imza attı. Bize gösterilen ilgi ve güvene teşekkürlerimizi sunuyoruz. Atelier Towers’ın sinerjisiyle çok güzel işlerin ortaya çıkacağına hiç şüphemiz yok. Dünya ile modern bir ortamda bütünleşen geleneksel ustalarımız gönül rahatlığıyla sanatlarını yapabilecek. Ürün tedarikçilerimiz atölyelere keyifle gelecek ve kuyum sektörü üreticileri aradığı her şeyi tek bir çatı altında bulabilecek. Atelier Towers’ın sektör temsilcilerinin ilk uğrak noktası olmasını hedefliyoruz. Ülkemizin global arenadaki gücünü de pekiştirecek projemiz sektöre çok yakışacak.”

 

Atelier Towers, 2025 yılı sonunda yılında kapılarını açacak.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıGünsan Elektrik’ten enerji ölçen yeni Günsan Smart Priz
    Sonraki yazıTEPE HOME’DAN BAHARIN ENERJİSİNİ EVİNİZİN DEKORASYONUNA YANSITACAK ÖNERİLER