Bahçeli: Cumhurbaşkanı yalnız değil

  Habertürk TV'ye özel açıklamalarda bulunan Bahçeli, önemli açıklamalarda bulundu.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Almanya’ya yönelik sözlerine destek verdi. Bahçeli, “Cumhurbaşkanı yalnız değil, ben de kendisiyle gelirim” dedi. 

  Habertürk TV’ye özel açıklamalarda bulunan Bahçeli, “Türkiye Cumhuriyeti’nin Sayın Cumhurbaşkanı, 4 milyon Türk’ün yaşadığı Avrupa’yla ilgili olarak ‘Ben istersem gelirim. Kapıdan sokmadığınız zaman da dünyayı ayağa kaldırırım’ demiştir. Sayın Cumhurbaşkanı eğer Avrupa’ya gitme kararındaysa yalnız değildir. MHP Genel Başkanı olarak ben de kendisiyle birlikte Avrupa’ya gelirim. Türk dünyasının önemli bir parçasını oluşturan Avrupa’da yeni bir ‘Türk Ruhu’nu ortaya koymak üzere Sayın Cumhurbaşkanı ile birlikteyim” diye konuştu.

  DÜNYAYI AYAĞA KALDIRIRIM

  Almanya ve Hollanda’da referandum etkinliklerine izin verilmemesini sert sözlerle eleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Nazizmin Almanya’da bittiğini zannediyordum, meğer hala devem ediyormuş. Ben istesem Almanya’ya gelirim ve kapıdan sokmadığınızda veya konuşturtmadığınızda dünyayı ayağa kaldırırım” demişti.

  İstanbul’da Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde Tokatlılar Gecesi’nde konuşan Erdoğan, “Ben buradan Alman yönetimine sesleniyorum, demokrasiye inanan dünyaya sesleniyorum; eğer özgürlük mücadelesi yapıyorsak, eğer düşünce özgürlüğünden rahatsız değilsek, eğer demokrasiye inanıyorsak, bizim önümüzü kimse kesemez. Bu böyle bilinmelidir” ifadelerini kullandı.

  NAZİZM ALMANYA’DA BİTMEDİ

  “Özgürlükler konusunda birçok Avrupa Birliği ülkesinden fersah fersah ilerdeyiz” diyen Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: “Ben Nazizmin, Almanya’da bittiğini zannediyordum. Meğerse hala devam ediyormuş. Hala devam ediyormuş açık ortada. Eğer demokrasiye inanıyorsan, benim Bakanım, hem Bakanınla görüşecek hem de orada bir salon toplantısı yapacak. Niye rahatsız oluyorsun? Bir başka Bakanım aynı şekilde. Şimdi baktık ki Hollanda da aynı şekilde bir açıklama yapmış. Vah zavallı vah. Bunlar kendi iradeleriyle hareket etmiyorlar. Kardeşlerim, şimdi zannediyorlar ki Tayyip Erdoğan Almanya’ya gelecekti. Ya ben istersem yarın gelirim. Gelirim ve kapıdan da sokmadığınız zaman veya konuşturtmadığınız zaman da ben dünyayı ayağa kaldırırım.”

  ‘O GAZETECİ DEĞİL TERÖRİST’

  Almanya Dışişleri Bakanlığı: Erdoğan’ın Deniz Yücel hakkındaki açıklamaları mesnetsiz
  Tutuklanan Die Welt muhabiri Deniz Yücel için Almanya Başbakanı Angela Merkel’in kendisine “Serbest bırakırsanız memnun oluruz” dediğini aktaran Erdoğan, “Merkel’e dedim ki, o gazeteci değil terörist” diye konuştu.
  Yücel’in 1 ay Almanya Başkonsolosluğu’nda saklandığı iddiasını yineleyen Erdoğan, “Bu adam terörist, gazeteci değil” dedi.

  Erdoğan, gazeteci Can Dündar’ı işaret ederek Almanya’ya “Bu adam mahkûm olmuş, siz madalya takıyorsanız. Suçlulara yardım yataklık yapmadan dolayı yargılanmanız lazım. Bunu da söylüyorum” ifadelerini kullandı.

  Proje Bilgi Formu

  Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
  Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.