Balıkesir’e 40 milyon euroluk otel yatırımı geliyor

Türkiye'nin sağlık turizmi anlamında potansiyelini farkeden şirketler atağa geçmeye başladı. Dünyanın en önemli sıcak su kaynaklarına sahip olan ülkelerden biri olan Türkiye’de hizmet kalitesi de yükselmeye başladı. Dünyanın yedinci, Avrupa’daki ise en kaliteli termal su kalitesine sahip olan Türkiye, termal tesislerine de kalite getirince “Sağlık turizmi” alanında söz sahibi bir ülke haline geldi. Özellikle 2015 yılında Turizm Bakanlığı’nın termal yatırımlara öncelikli teşvik yatırımı imkanı vermesi ile dünya ile yarışır tesisler yapılmaya başlandı.

Karaderili Şirketler Group Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Karaderili’nin yaptığı açıklamada "Ülkemizin termal suları, hem debi ve sıcaklıkları hem de çeşitli fiziksel ve kimyasal özellikleri ile Avrupa'daki termal sulardan daha üstün nitelikler taşımakta. Geçmişte hamam kültürü olarak algılanan kaplıca ve termal donatılar, yapılan yurt dışı ve yurt içi tanıtımlar, konu ile alakalı yurt-içi fuarlarımızı kapsamlı çalışması ve devlet desteğinin artması ile olması gereken yere doğru hızla ilerlenmesini sağladı. Tesislerin kalitesinin artması, artan kaliteye rağmen fiyatların Avrupa ve diğer ülkelere göre uygun olması turistlerin sağlık turizminde Türkiye’yi tercih etmesine neden oldu." dedi. Karaderili, termal turizmin artış ivmesinin lüks tesislerle artacağını belirterek "Türkiye’de termal tesislerde Avrupa seviyesini yakalamaya başladı. Ortadoğu’nun son 3 yıldır keşfettiği termal sularımızı özellikle İskandinavlar çok seviyor. Avrupa’ya termal tesislerimiz 12 ay boyunca tam sezon hizmeti veriyor." dedi.

Türkiye'nin termal kaynaklarına milyon dolarlık yatırım

Sağlık turizmi sektörünün önemli oyuncularından Karaderili, sektöre gelen talebe yatırımla yanıt vererek yükseliyor. 3 termal tesisle senede 200 binden fazla tatilciye sağlık turizmi yaptırmayı ve termal şifa ile buluşturmayı hedefleyen, Karaderili, Kütahya Emet’teki Emet Termal Otel’le ilk yatırımı yapan Karaderili, bu tesisle tecrübesini arttırdı ve talebi karşılamak için Yalova’ya Marmara bölgesinin en büyük Osmanlı ve Selçuklu mimarisinden esinlenerek 50 bin metre kare üzerine ilk etap da 55 milyon euro harcayarak 2.200 yatak kapasiteli bir otel inşa ediyor. 2016 yıl içerisinde de hizmete girecek olan dev proje açılış için gün sayıyor. Marmara’nın en büyük termal oteli olma özelliğini taşıyan proje şimdiden turizm acentelerinin gözdesi haline geldi.

Karaderili’nin termal yatırımları Balıkesir Sındırgı’da başlangıçta 40 milyon euroluk yine termal otel yatırımı ile devam ediyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.