Başbakan: Evet dediğinizde Kandil’in mumu sönecek

Başbakan Binali Yıldırım, Iğdır ziyareti kapsamında Zübeyde Hanım Bulvarı'nda halka hitap etti.
Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti’nin Iğdır mitinginde halka seslendi. Başbakan, “Evet dediğinizde Kandil’in mumu sönecek, evet dediğinizde Pensilvanya’nın ışığı sönecek” dedi. 

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, anayasa değişikliği için yapılacak referandumda “hayır” diyene de saygıları bulunduğunu belirterek “Hayır da evet de başımız gözümüz üstündedir. Hayır diyen katiyen terörist değildir ancak teröristlerin, Türkiye düşmanlarının hep birlikte hayır dediklerini görelim, ona göre kararımızı verelim.” dedi.

Yıldırım, anayasa değişikliğine ilişkin yapılacak halk oylamasından önce partisince Zübeyde Hanım Bulvarı’nda düzenlenen mitingde konuştu.

Başbakan Yıldırım, şu anda içeride ve dışarıda bütün terör örgütlerinin kol kola verdiğini, bir araya geldiğini, anayasa değişikliğine karşı çıktığını, “Hayır verin” diye kampanya yaptığını aktardı.

PKK’nın anayasa değişikliğine karşı çıktığını, hayır propagandası yaptığını, Kandil’de bölücü örgüt elebaşısının sürekli konuştuğunu, FETÖ’nün PKK ile hayır için çalıştığını belirten Yıldırım, FETÖ’nün dümen suyuna girmiş bazı siyasetçilerin de milliyetçi görünüp terörün değirmenine su taşıdığını, ekmeğine yağ sürdüğünü ifade etti.

Dost bildikleri Avrupa’nın, çok yoğun şekilde sandıktan hayır çıkması için aktif kampanya yaptığını dile getiren Yıldırım, “Bölücü örgüt paçavralarıyla Avrupa sokaklarında rahat rahat gezerken, kampanya yaparken, mitingler yapılırken, Kandil’e canlı bağlantılarla bağlanırken Avrupa’da evet kampanyası yapmak kısıtlanıyor.” dedi.

AVRUPA’NIN Kİ İKİ YÜZLÜLÜK

Yıldırım, memleket sevdalılarıyla buluşmalarına, binbir mazeret çıkarılıp engeller konulduğuna işaret ederek şöyle devam etti:

“İfade özgürlüğü, Avrupa değerlerleri, demokrasi, nerede Avrupa, nerede Avrupa değerleri? Avrupa’nınki tam bir ikiyüzlülük, çifte standarttır. Teröristlere kapılarını sonuna kadar açan ama bakanlarımıza, milletvekillerimize, evet diyecek vatandaşlarımıza her türlü kısıtlamayı getiren Avrupa’nın gerçek yüzünü gör ey Iğdırlı. Rotterdam oradaysa Iğdır burada. 16 Nisan’da bunlara en güzel cevabı vermeye hazır mısınız?

Ben Iğdır’daki ülkücü ve milliyetçi kardeşlerime, Türk-Kürt kardeşlerime sesleniyorum: Bu terör örgütlerinin nasıl bir tuzak içinde olduğunu görün. Terör örgütlerinin ne yapmaya çalıştığını görün. Terör örgütlerinin, Türkiye düşmanlarının nasıl bir araya geldiğini görün lütfen. Bizim hayır diyene de tabii ki saygımız var. Hayır da evet de başımız gözümüz üstündedir. Hayır diyen katiyen terörist değildir ancak teröristlerin, Türkiye düşmanlarının hep birlikte hayır dediklerini görelim, ona göre kararımızı verelim. Dediğim budur. ”

BAZI SİYASİ HİZİPLER...

Başbakan Yıldırım, bölücü terör örgütünün Kürtlerin asla temsilcisi olmayacağını vurgulayarak şunları söyledi:

“PKK bizi temsil edemez. FETÖ’nün oyuncağı olmuş bazı siyasi hizipler, milliyetçi kardeşlerimizin asla temsilcisi değildir. Milliyetçi, ülkücü kardeşlerimiz için vatanın birliği, beraberliği, ay yıldızlı bayrak her şeyin önünde gelir. Bunlar Kürt maskesi takmışlar, bunlar milliyetçi maskesi takmışlar ama bunlar teröre, PKK’ya, FETÖ’ye destek veriyorlar. Evet dediğinizde Kandil’in mumu sönecek, evet dediğinizde Pensilvanya’nın ışığı sönecek, evet dediğinizde teröristler korkacak, millet sevinecek.”

Yıldırım, 16 Nisan’ın bir seçim olmadığına, 16 Nisan’da partilerin bulunmadığına dikkati çekti. 16 Nisan’da partilere değil Türkiye’nin ay yıldızlı bayrağına, Türkiye’nin geleceğine oy vereceklerini belirten Yıldırım, şunları kaydetti:

“Dolayısıyla parti yok, Türkiye var. Gelecek Türkiye sevdası var. 16 Nisan’da evet diyerek terör örgütlerinin sonunu getirmeye hazır mısın Iğdır? 16 Nisan’da evet diyerek büyük Türkiye’nin kapısını aralamaya var mısınız? Iğdır inşallah 16 Nisan’da terör örgütlerine cevabı en güzel şekilde verecektir. İnşallah 16 Nisan’da Avrupa başkentlerine gereken cevabı en güzel şekilde verecektir.”

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.