Bayrampaşa ulaşım alternatifleri artıyor

Bayrampaşa Belediye Başkanı ve başkan adayı Atila Aydıner, Bayrampaşa ilçesinin ulaşım projeleri ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Bayrampaşa Belediye Başkanı ve AK Parti başkan adayı Atila Aydıner, Bayrampaşa ulaşım projelerini Yeni Şafak gazetesine anlattı. Bayrampaşa’da otopark sorununa kalıcı çözümler üretmek için onlarca otopark projesini hayata geçirdiklerini dile getiren Aydıner, “Şu an 13 tane parkın altına otopark inşa ediyoruz. Üstleri ise komple yeşil alan ve park alanı oluyor. Belediye binamızın önündeki düzenlenen alanın da altına 500 araçlık otopark yapılıyor. Şubat ayında bu hizmetimizi vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız. Şehir parkının içerisine yine 600 araçlık bir otopark kurduk. Otopark sorunu bizim temel projelerimizi oluşturdu. Göreve geldiğimde Bayrampaşa’da 2 bin 600 adet otopark vardı. Bugün 1 yıl içerisinde bitecek olan projelerle birlikte halkımız 11 bin 584 adet araç kapasiteli otoparka kavuşmuş olacak. Bayrampaşa otoparklarıyla anılan ve trafik sorununu çözmüş bir ilçe olacak” açıklamasını yaptı.

Bayrampaşa ulaşım projeleri  yeni metro hattı ile zenginleşti

Eski cezaevinin bulunduğu alanda gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projesinin tamamlanmak üzere olduğunu dile getiren Aydıner, “Burada 2 bin 320 adet daire var. İsmet Paşa Mahallesi’nden vatandaşlar şu anda kendi evinde oturuyor. Daha sonra bu alanda yapılan kentsel dönüşüm projesindeki sıfır dairelerine geçecekler ve böylece kendi bulundukları konutu da boşaltma imkânına kavuşacaklar. İçinde ayrıca 300 yatak kapasiteli bir hastane de kurulacak. Yine bu araziye bir metro istasyonu getireceğiz. Böylece hastaneye ulaşımda da vatandaşlarımıza büyük kolaylık sağlanacak. Bayrampaşa ulaşım projeleri yeni metro hattı ile gelişiyor’’ dedi.

‘’Bayrampaşa yeni meydanına kavuşacak’’

Eski cezaevi projesinin hemen yanında yer alan TEM bağlantı yolunun geçtiği kısmın da kapatılacağını belirten Aydıner, “Böylece Bayrampaşa’ya ortalama 10 bin metrekarelik yeni bir meydan kazandıracağız. Ve ilk defa otoban üstü bir meydan projesi hayat geçecek. Bayrampaşa eski bir yerleşim yeri olduğu için meydanı yok. İlk meydanımız burası olacak” dedi. Engellilere bakan kişilerin sosyal yaşama katılmaları için hazırladığı projenin detaylarını açıklayan Aydıner, “Gündüzlü Engelli Bakımevi’ni inşa ettik ve hizmete hazır hale getirdik. Engelli bir akrabanız veya tanıdığınız var ise, o engelli kişiyi, çocuğunuzu bir yere bırakıp gezmeye gitmeniz mümkün değil. Biz bu ailenin engelli bireyini bir gün sabahtan akşama kadar alıp tesisimizde psikologlarımız, doktorlarımız ve uzman personelimiz eşliğinde sabahtan akşama kadar gıdadan tutun da, kişisel bakım gibi her şeyini üstlenerek ilgileneceğiz. Akşam aileye teslim edeceğiz” şeklinde konuştu.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.