Berlusconi’nin meşhur 68 odalı malikanesine Suudi’ler göz dikti


 

Corriere della Sera gazetesinin haberine göre Berlusconi, yakın bir vakit evvel Suudi Arabistan Başbakanı ve kraliyet tahtının bir numaralı varisi Prens Muhammed bin Nayef'e, bir siyasetçinin "Versailles Sarayı'nı bile gölgede bırakır" dediği villasını gezdirdi.

BBC Türkçe'de yer meydan habere göre, Prens Nayef'in villayı Suudi kralı amcası Salman bin Abdülaziz el Suud ismine alacağı iddia ediliyor. Kral, Fransız Rivierası'nda bir plajın kendine tahsis edilmesi üzerine oluşan tepkiler sebebiyle bu ay tatilini yarıda kesmişti.

Times gazetesi Berlusconi'nin paraya ihtiyacı olduğuna ilişkin bir işaret olmadığına dikkat çekiyor. Berlusconi'nin sahibi olduğu Milan futbol kulübünün yüzde 48 hissesini gelecek ay villayla derhal derhal aynı fiyata satması bekleniyor.

Sardinya adasındaki "Villa Certosa" isimli villa 168 dönümlük bir arazi üzerine kurulu. 6 yüzme havuzu olan villanın bahçesinde yapay bir yanardağ da bulunuyor. Villa, İtalyan basınının 'bunga bunga" adını verdiği XXX partileriyle gündeme gelmişti. 78 yaşında olan Berlusconi, burada reşit olmayan bir kızla ilişkiye girdiği iddiasıyla yargılanmıştı.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazı139,3 milyon liraya ulaştı
  Sonraki yazı16 yılda ne değişti
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın