BESA HOLDİNG, ANKARA’DA 4 ŞANTİYE BİRDEN KURUYOR

 

Son yıllarda nüfusu hızla yükselen Ankara’da konut talebi zirveye çıktı. BESA Holding bu talebi karşılamak için başkentte 4 büyük projenin şantiyesini birden başlatıyor

Asrın felaketi olarak nitelendirilen deprem felaketinden sonra büyük bir göç alan Başkent Ankara’nın nüfusu son yıllarda 5 milyondan 6 milyona dayandı. Başkentin nüfusunun hızla yükselmesinde depremzedelerin göçü kadar, sanayi, teknoloji ve eğitim yatırımlarının da etkin rol oynadığı belirtiliyor. Kentin nüfusunun hızlı tırmanışı, konut talebinin artmasına neden olurken, arzın kısıtlı olması ise fiyatları zirveye taşıdı.

Ankara’nın köklü gayrimenkul yatırımcılarından BESA Holding, bu duruma çözüm sunmak için kolları sıvadı. Besa, başkentte aynı anda 4 büyük şantiyenin startını vererek artan konut talebini karşılamayı hedefliyor. Pandemi ve sonrasında ülkemizde yaşanan büyük deprem felaketi ve buna bağlı olarak Ankara’ya artan göçle birlikte konut arzında ciddi sorunlar yaşandığını belirten BESA Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Efe Bezci, “Başkent’te söz konusu gelişmelere bağlı olarak ciddi bir konut talebi var. Ancak buna karşın arz yetersizliği yaşanıyor. Bu durum fiyatları ciddi anlamda yükseltti. Biz de bu duruma çözüm olarak bu yıl sonuna kadar Ankara’da 4 büyük projenin startını vermek için şantiyelerimizi kuracağız. Projelerimizle artan talebi karşılamaya çalışacağız” dedi.

ANKARA’YA 50 YILDIR YATIRIM

Efe Bezci, BESA Holding’in 50 yılı aşkın süredir Ankara’ya yatırım yaptığını ve kentin gelişiminde öncü olduğunu belirterek, uzun süredir konut açığını gidermek için hazırlık yaptıklarını ifade etti. Yaptıkları projelerin, Ankara’nın gelişimine önemli katkılar sağladığını belirten Bezci, BESA Holding’in faaliyet gösterdiği bölgelerin, konforlu yaşam merkezleri haline geldiğini söyledi. Bezci, sözlerine şöyle devam etti: “Son yıllarda Ankara’nın ani nüfus artışı ve inşaat projelerinin duraksamasıyla ciddi bir konut sıkıntısı yaşanıyor. Özellikle lüks segmentteki yeni projelerin azalmasıyla ev fiyatları hızla yükseldi. Kiralık konut stoğunun azalması ise kira fiyatlarını artırdı ve ailelerin bütçelerini olumsuz etkiledi. Bu soruna çözüm bulmak için hızla büyük projelere imza atıyoruz. Bu yıl içinde Gölbaşı’nda konut ve ticaret, İncek’te konut, Angora’da villa ve Konut Kent’te ticaret ve spor merkezi olmak üzere 4 büyük şantiye kuruyoruz. Projelerimizi hızla tamamlayarak artan talebe cevap verip, piyasada denge sağlamayı hedefliyoruz.”

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıYapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul Başladı!
    Sonraki yazıTSKB: “OSB’lerde Yıllık Kira Artışları Ortalama Yüzde 102 Seviyesinde Gerçekleşti”