Beyaz yakalının gözdesi Semt ne kadar prim yaptı ?

2015 İstanbul Markalı Konut Sektör Raporu"na göre 2013 yılında yüzde 8 değerlenen Bomonti, 2014 yılında yüzde 31 oranında değerlenerek rekor kırdı. Bölgenin 2015 yılındaki değer artışı da yüzde 23 oldu. Son üç yıllık bölge değerlenmesine bakıldığında markalı projelerde son üç yıllık bileşik değer artışının yaklaşık yüzde 74'ü bulduğu görülüyor.

Metrekare Fiyatı 40 Bin Liraya Çıkıyor

Sözcü gazetesinin haberine göre, Ant Yapı, Ofton, Yenigün İnşaat, Keten Grup, Ünal İnşaat, Sinpaş GYO ve Tahincioğlu'nun yatırımlarının bulunduğu bölgedeki kabuk değişiminin daha da hızlanması bekleniyor. Arsa stokunun bulunması ve dönüşüm için eski binaların varlığı yeni projeler geliştirilmesine olanak sağlıyor. Bölgedeki markalı konut projelerinde metrekare fiyatları 8 bin lira ila 40 bin lira arasında değişiyor. Fiyatları belirleyen en önemli faktör ise şehir manzarası. A ve A+ gelir grubuna yönelik projelerin yer aldığı bölge, şehir merkezinde yaşamak isteyen aynı zamanda havuz, fitness ve diğer sosyal olanaklara kolayca ulaşmak isteyenler tarafından tercih ediliyor.

Restore edilen tarihi Bomonti Bira Fabrikası'nın içinde açılan mekanlarla yüksek standartlara sahip bir mahalle görünümüne kavuşan Bomonti'de inşaat şirketlerinin yeni yer arayışı da sürüyor. 

Bölgede markalı konut piyasasının aktif olarak 1999 yılında başladığını ve 16 yıldan bu yana yaklaşık 59 firmanın rekabet ettiğini kaydeden EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, yeni yatırımlarının da hızla artış kaydettiğini, ana arterlere ve köprüye yakınlık nedeniyle yoğunlaşan yatırımların rekabetin de hız kazanmasına yol açtığını belirtiyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.